Příští Motorola bude nekompromisní dělo. Dostane 200Mpx foťák a nejvýkonnější Snapdragon

motorola edge x30 special edition

Vůbec prvním představeným smartphonem běžícím pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 se stala Motorola Edge X30, jejíž premiéra se odehrála loni před Vánoci. Přestože se jedná o perfektně vybavený telefon, k těm nejlepším mu pár drobností chybí, například bezdrátové dobíjení, teleobjektiv či vyšší odolnost vůči vodě a prachu. Jeho výrobce (společnost Lenovo) nicméně chystá ještě vybavenější telefon.

Poprvé s 200Mpx fotoaparátem

Na internet se dostaly první informace o smartphonu Motorola, který je vyvíjen pod kódovým označením Frontier. Část jeho specifikací se podobá Motorole Edge X30, je tedy možné, že se bude jednat o variantu Pro. Telefon by měl například dostat stejný 6,67“ OLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz.

Oproti Motorole Edge X30 se má překvapivě lišit čipset, chystaná novinka má dostat dosud neznámý mobilní procesor od Qualcommu s kódovým označením SM8475. Pravděpodobně se bude jednat o Snapdragon Gen 1+, tedy lehce přetaktovaný aktuální model. Telefon se má nabízet minimálně ve dvou paměťových variantách – 8/128 a 12/256 GB.

Motorola Edge X30 6

Zajímavé informace kolují i okolo fotoaparátu. Chystaná Motorola má být vůbec prvním smartphonem na trhu, který dostane 200Mpx snímač. Bude se jednat o čip Samsung S5KHP1, který korejská firma představila loni v září, avšak ve svém telefonu jej plánuje použít nejdříve v příštím roce. V případě Motoroly se ještě můžeme těšit na 50Mpx „širokáč“ (Samsung S5KJN1SQ03) a na 12Mpx teleobjektiv (Sony IMX633). Selfie kamera má být stejná jako v Motorole Edge X30, tedy 60Mpx snímač OmniVision OV60A. Frontier by si měl polepšit i v nabíjení – výkon toho drátového má narůst na 125 Wattů a má přibýt bezdrátové nabíjení s výkonem až 50 Wattů.

Takto na papíře vypadají parametry skutečně skvěle, ovšem vzhledem k použitému dosud nepředstavenému čipsetu je jasné, že se této Motoroly dočkáme nejdříve v druhé polovině letošního roku, spíše později.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku