Příští iPhone by mohl být voděodolný, naznačuje patentová přihláška Apple

Samsung svou letošní vlajkovou loď Galaxy S6 (edge) vybavil ultrajemným displejem, výkonným hardwarem a kovovo-skleněným tělem, bohužel ji oproti minulé generaci připravil o možnost uživatelské výměny baterie nebo o voděodolnost. Apple se paradoxně možná vydá opačným směrem, u amerického patentového úřadu si nechal zaregistrovat přihlášku metody pro ochranu elektronických součástek proti vlhkosti.

  

Podle popisu se jedná o speciální nátěr součástek hydrofobním povlakem PACVD (Plasma-Assisted Chemical Vapour Deposition), tloušťka takové ochranné vrstvy se pohybuje mezi jedním a deseti mikrometry.

   

Ostatní komponenty, jako například kabely, má chránit silikonové těsnění. Apple nechce měnit kvůli voděodolnosti design zařízení a spíše se vydá cestou, kterou aktuálně používá například Sony v modelech řady Xperia Z.  

Voděodolný může být iPhone již dnes, stačí na něj aplikovat speciální vrstvu z nanočástic

Již dnes se prodávají specializované spreje, které pomocí vrstvy z nanočástic dokáží ochránit povrch i vnitřnosti mobilního telefonu, pohodlnější je ovšem mít ochráněné zařízení přímo od výrobce. Doufejme, že Apple svoji patentovou přihlášku přetaví v realitu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  Tak to je dobra kopirka.

 2. DeX.DC (neregistrovaný)

  Tak to je super takze dalsi galaxy S bude taky vodeodolny

 3. lerion (neregistrovaný)

  Příští iPhone? Apple si neustále na něco podává patenty, spoustu z patentů dosud nikdy neimplementoval, spoustu využil a po letech. Rozhodně bych z toho neusuzoval, že příští iPhone bude voděodolný…

 4. marcoama (neregistrovaný)

  Cena bude tedy asi někde kolem 30.000 po dnešním zdražení o 20+% a ceně nového MB

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *