Domů » Bleskovky » Příští iPhone by mohl být voděodolný, naznačuje patentová přihláška Apple

Příští iPhone by mohl být voděodolný, naznačuje patentová přihláška Apple

Samsung svou letošní vlajkovou loď Galaxy S6 (edge) vybavil ultrajemným displejem, výkonným hardwarem a kovovo-skleněným tělem, bohužel ji oproti minulé generaci připravil o možnost uživatelské výměny baterie nebo o voděodolnost. Apple se paradoxně možná vydá opačným směrem, u amerického patentového úřadu si nechal zaregistrovat přihlášku metody pro ochranu elektronických součástek proti vlhkosti.

  

Podle popisu se jedná o speciální nátěr součástek hydrofobním povlakem PACVD (Plasma-Assisted Chemical Vapour Deposition), tloušťka takové ochranné vrstvy se pohybuje mezi jedním a deseti mikrometry.

   

Ostatní komponenty, jako například kabely, má chránit silikonové těsnění. Apple nechce měnit kvůli voděodolnosti design zařízení a spíše se vydá cestou, kterou aktuálně používá například Sony v modelech řady Xperia Z.  

Voděodolný může být iPhone již dnes, stačí na něj aplikovat speciální vrstvu z nanočástic

Již dnes se prodávají specializované spreje, které pomocí vrstvy z nanočástic dokáží ochránit povrch i vnitřnosti mobilního telefonu, pohodlnější je ovšem mít ochráněné zařízení přímo od výrobce. Doufejme, že Apple svoji patentovou přihlášku přetaví v realitu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Jan (neregistrovaný)

    Tak to je dobra kopirka.

  2. DeX.DC (neregistrovaný)

    Tak to je super takze dalsi galaxy S bude taky vodeodolny

  3. lerion (neregistrovaný)

    Příští iPhone? Apple si neustále na něco podává patenty, spoustu z patentů dosud nikdy neimplementoval, spoustu využil a po letech. Rozhodně bych z toho neusuzoval, že příští iPhone bude voděodolný…

  4. Cena bude tedy asi někde kolem 30.000 po dnešním zdražení o 20+% a ceně nového MB

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).