Domů » Bleskovky » Prisma má novou konkurenci: umělá inteligence maluje i v aplikaci Microsoft Pix

Prisma má novou konkurenci: umělá inteligence maluje i v aplikaci Microsoft Pix

Obrázky jako od Van Gogha, to automaticky dokáže z vašich fotografií vytvořit populární aplikace Prisma (více informací). Nečiní tak na základě aplikace všemožných filtrů, ale využívá k analýze, rozboru původního obrázku a jeho následnému překreslení umělou inteligenci. Podobnou službu nově umí i fotoaplikace Pix od Microsoftu.

Ta byla představena loni v červenci, už tehdy uměla pracovat s umělou inteligencí, kterou využívala na softwarové vylepšování pořizovaných snímků (práce s vysokým kontrastem scény, s pohybem objektů, se zavřenýma očima osob apod.). S novým updatem dostala aplikace nové funkce nazvané Pix Styles a Pix Paintings, přičemž první z nich umí překreslit fotografie, aby vypadaly jako umělecká díla, druhá pak umí tvořit časosběrné snímky vypadající jako malba v čase. K dispozici je sada uměleckých stylů, z nichž si má vybrat každý.

Microsoft Pix Camera: Fotoaplikace pro iOS s prvky umělé inteligence

Aplikace Microsoft Pix je zdarma a je dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Inak. To su kkti v tom ms. Tak univerzálni app nespravia aby fungovala aj na pc a mobil ale na ios jo. No sklamanie.

    • A ty se divis kdyz WM uzivatele porad vykrikuji ze im zadne aplikace nechybi? Proc vyvijet neco co si nikdo nestahne…Na ios si lide stahuji nekolikanasobne vice. Az necekane logicky krok v podani MS

    • Ale no tak, staci citat. Písal som aj o desktop. Tam su uzivatelia aj s Androidom a ios. Teraz si to už pochopil?

    • Tomasi, takovato aplikace je ti na desktopu k ho*vnu. Tohle je ciste mobilni zalezitost. Odfotit, upravit a sup s tim rovnou na socialni site. Ne, ani v ms nejsou uplne blbi. Ted uz jsi to pochopil?

  2. Divím vše že není pronandroid ale vzhledem k existenci té Prisma která je výborná to nevadí.
    To že MS na vlastní OS kašle je znamé už hezky dlouho, jsou to pitomci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).