Domů » Bleskovky » Prisma má novou konkurenci: umělá inteligence maluje i v aplikaci Microsoft Pix

Prisma má novou konkurenci: umělá inteligence maluje i v aplikaci Microsoft Pix

Obrázky jako od Van Gogha, to automaticky dokáže z vašich fotografií vytvořit populární aplikace Prisma (více informací). Nečiní tak na základě aplikace všemožných filtrů, ale využívá k analýze, rozboru původního obrázku a jeho následnému překreslení umělou inteligenci. Podobnou službu nově umí i fotoaplikace Pix od Microsoftu.

Ta byla představena loni v červenci, už tehdy uměla pracovat s umělou inteligencí, kterou využívala na softwarové vylepšování pořizovaných snímků (práce s vysokým kontrastem scény, s pohybem objektů, se zavřenýma očima osob apod.). S novým updatem dostala aplikace nové funkce nazvané Pix Styles a Pix Paintings, přičemž první z nich umí překreslit fotografie, aby vypadaly jako umělecká díla, druhá pak umí tvořit časosběrné snímky vypadající jako malba v čase. K dispozici je sada uměleckých stylů, z nichž si má vybrat každý.

Microsoft Pix Camera: Fotoaplikace pro iOS s prvky umělé inteligence

Aplikace Microsoft Pix je zdarma a je dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments