Domů » Bleskovky » Fotky jako od Van Gogha: Aplikace Prisma konečně i pro Android

Fotky jako od Van Gogha: Aplikace Prisma konečně i pro Android

Aplikace Prisma je fenomén poslední doby. S hrou Pokémon GO samozřejmě nemůže soupeřit, ale i tak se v App Store pro iOS jedná o jednu z nejstahovanějších aplikací vůbec. A brzy možná podobný úspěch zaznamená na Androidu, po krátkém betatestu byla totiž uvolněna ostrá verze aplikace do Google Play Store. A co že Prisma vlastně umí?

prisma-app-ios

Jedná se aplikaci, která dokáže na jeden dotek udělat z jakékoliv vaší fotografie v galerii „umělecké dílo“. Na rozdíl od běžných „mrvítek“ neprovádí úpravu pouze aplikováním barevného filtru či úpravou ostrosti, ale kompletně snímek zanalyzuje a díky pokročilým algoritmům jej překreslí tak, jako by jej právě namaloval některý ze světových malířů, např. Munch nebo Picasso. Rekonstrukce fotografie sice několik vteřin trvá, avšak výsledek stojí za to. Na výběr je více než 30 různých stylů pro různé typy fotografií, od selfies, přes krajinky, až po ulice města.

Před samotnou úpravou je možné obrázky ořezat či pootočit, upravené snímky je možné rychle ukládat, případně sdílet na sociální sítě. Do konce letošního roku bychom se údajně mohli dočkat i editace videí, ačkoliv u nich již bude čekání na výsledek řádově delší.

Prisma Photo Editor
Cena: zdarma
‎Prisma Photo Editor
Cena: zdarma+

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Jak ten Pokemon GO musite cpat uplne vsude…

 2. medvidekYou (neregistrovaný)

  „Rekonstrukce fotografie sice několik vteřin trvá, avšak výsledek stojí za to“ u androidu by bylo dobré napsat: několik minut až hodin… neuvěřitelně pomalá aplikace

 3. moc pěkné. zpracování cca. 20 vteřin. samsung galaxy S6 edge+

 4. MAK (neregistrovaný)

  Naprosto zhovadila app. Nejdrive posle ( s vasim vedomim? ) fotku nekam na server vyrobce, kde se pokusi provest filtr a pak stahnout vysledek. Ocekaval jsem vypocet vlastnim CPU mobilu a ne posilani mych fotek kamsi … s nejistym vysledkem, ze se stahne zpet vypocteny filtr. Takze smazano.

 5. Ondra (neregistrovaný)

  Čekám,čekám,stále čekám,no prostě super aplikace

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).