Domů » Bleskovky » Microsoft Pix Camera: Fotoaplikace pro iOS s prvky umělé inteligence

Microsoft Pix Camera: Fotoaplikace pro iOS s prvky umělé inteligence

Chcete se svým iPhonem nebo iPadem pořizovat zajímavější fotografie, na které již výchozí fotoaplikace od Apple nestačí? V tom případě můžete sáhnout po několika alternativách, například po právě vydané aplikaci Microsoft Pix Camera, která se snaží do zpracování snímků zapojit i umělou inteligenci.

Microsoft-Pix-iPhone

Microsoft uvádí, že jeho aplikace má díky pokročilým algoritmům minimalizovat zklamání z výsledného snímku, ať už kvůli rozmazaným či tmavým objektům, zavřeným očím fotografovaných osob apod. Každé stisknutí spouště má zachytit 10 snímků, z nichž jsou pak postprocesingem vyrobeny až tři nejlepší. Důraz je kladen například na to, aby lidé na fotkách dobře vypadali, proto automaticky dochází k rozjasnění obličejů, zkrášlení pokožky a celkovým úpravám barev a tónu. Celá záležitost má trvat zhruba sekundu.

To ale není zdaleka všechno, Pix Camera také dokáže vyhodnotit krátký zajímavý pohyb a ten na fotografii zachovat, přestože zbytek snímku zůstane statický – typicky poletující vlasy, tekoucí voda apod. Do Pix Camery je zabudována i technologie Hyperlapse pro zrychlení a stabilizaci videa, která je vhodná například pro záznam časosoběrných videí.

Introducing Microsoft Pix – A Smarter Camera App

Rozhraní aplikace je poměrně jednoduché a možnosti nastavení minimální, vše obstarává automatika. Z toho je také patrné, že aplikace není určena „profesionálům“, ale spíše pro běžnou veřejnost, která chce, aby fotka co nejlépe vypadala.

SideBySide-5

Aplikace Microsoft Pix Camera je dostupná zařízení se systémem iOS a čipsetm A7 a vyšším, tedy minimálně pro iPhone 5s a pro všechny iPady Air, Mini, Pro a vyšší. O dostupnosti na dalších platformách nemáme v tuto chvíli žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Vypada zajimave, za zkousku by stala, jen to ma hacek v tom, ze ji vydali zatim pouze pro ajos, doufam ze roboticka verze, na sebe nenecha dlouho cekat

  • duverivy uzivatel WP (neregistrovaný)

   Ja myslim ze jako prvni bude verze pro WP/WM, vzdyt je to aplikace MS a svuj system aktivne podporuje, nevidim duvod proc by to melo byt jinak.

   • Petr (neregistrovaný)

    +100 :-D

   • Tak tomuto sa hovori samovrazda v live prenose :D

    Keby ste si nevsimli Windows Camera tieto funkcie ma od prvej verzie na W10M. Ale vy trollovia to vediet nemozete.

   • Dobrej vtip, ms naopak na svuj ekosystem cobse tyce aplikaci pekne kasle, ano vyjdou ac s polovinou funkci, ale az po verzich pro iOS a Android, na tech MS vydela daleko vice.

   • Petr (neregistrovaný)

    Ne, to neni pravda, zeptej se Tomase :-D ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).