Domů » Bleskovky » Microsoft Pix Camera: Fotoaplikace pro iOS s prvky umělé inteligence

Microsoft Pix Camera: Fotoaplikace pro iOS s prvky umělé inteligence

Chcete se svým iPhonem nebo iPadem pořizovat zajímavější fotografie, na které již výchozí fotoaplikace od Apple nestačí? V tom případě můžete sáhnout po několika alternativách, například po právě vydané aplikaci Microsoft Pix Camera, která se snaží do zpracování snímků zapojit i umělou inteligenci.

Microsoft-Pix-iPhone

Microsoft uvádí, že jeho aplikace má díky pokročilým algoritmům minimalizovat zklamání z výsledného snímku, ať už kvůli rozmazaným či tmavým objektům, zavřeným očím fotografovaných osob apod. Každé stisknutí spouště má zachytit 10 snímků, z nichž jsou pak postprocesingem vyrobeny až tři nejlepší. Důraz je kladen například na to, aby lidé na fotkách dobře vypadali, proto automaticky dochází k rozjasnění obličejů, zkrášlení pokožky a celkovým úpravám barev a tónu. Celá záležitost má trvat zhruba sekundu.

To ale není zdaleka všechno, Pix Camera také dokáže vyhodnotit krátký zajímavý pohyb a ten na fotografii zachovat, přestože zbytek snímku zůstane statický – typicky poletující vlasy, tekoucí voda apod. Do Pix Camery je zabudována i technologie Hyperlapse pro zrychlení a stabilizaci videa, která je vhodná například pro záznam časosoběrných videí.

Introducing Microsoft Pix – A Smarter Camera App

Rozhraní aplikace je poměrně jednoduché a možnosti nastavení minimální, vše obstarává automatika. Z toho je také patrné, že aplikace není určena „profesionálům“, ale spíše pro běžnou veřejnost, která chce, aby fotka co nejlépe vypadala.

SideBySide-5

Aplikace Microsoft Pix Camera je dostupná zařízení se systémem iOS a čipsetm A7 a vyšším, tedy minimálně pro iPhone 5s a pro všechny iPady Air, Mini, Pro a vyšší. O dostupnosti na dalších platformách nemáme v tuto chvíli žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments