TOPlist

Připravované komunikátory od společnosti HTC na videu: Schubert a Desire HD

Informací o nově připravovaných komunikátorech od společnosti HTC je v poslední době mnoho a ani dnešní den není výjimkou. Každou chvíli uniknou nové podrobnosti, fotografie a dnes to jsou hned dvě videa. Na prvním z nich uvidíme HTC Schubert běžící na operačním systému Windows Phone 7. Druhým z přístrojů je zvětšená verze HTC Desire s přídomkem HD a kódovým označením Ace.

Pojďme se nejdříve podívat na první zmíněné zařízení, tedy HTC Schubert. To jsme doposud neviděli na žádném obrázku, ve videu níže má tedy premiéru. Designově je to velmi povedený kousek, navíc díky hliníkovému tělu, které známe z HTC Legend, to vypadá na bytelný přístroj. Pohánět ho bude systém Windows Phone 7, který je zatím na modelech HTC jakousi záhadou, a to především kvůli přítomnosti nadstavby Sense (ta má zatím velmi nejasnou podobu). Další informace a specifikace zatím nejsou dostupné. Je ale jen otázkou času, kdy a kde se objeví.

Druhým připravovaným přístrojem je HTC Desire HD (kódově označen Ace), který stejně jako menší verzi pohání systém Google Android. I tento model je převážně z hliníku, což zaručuje lepší konstrukční vlastnosti a velmi zajímavý design. Na přední straně najdeme displej o velikosti 4,3 palců, pod ním čtveřici dotykových tlačítek. Na první pohled Desire HD vypadá podobně jako v USA prodávaný model Evo 4G, avšak po delší době si můžeme všimnout hned několika odlišností. Ty jsou hlavně na zadní straně, kde zaujímá místo hliníková konstrukce, 8MPx fotoaparát a duální blesk. Chybí stojánek a místo červeno-černé barvy je zde stříbrno-černá kombinace. Doplňující specifikace k modelu Desire HD (Ace) jsou následující:

Operační systém: Android 2.2 Froyo
Displej: 4,3“ WVGA; kapacitní s podporou multidotekového ovládání
Fotoaparát: 8MPx s podporou záznamu videa v rozlišení 720p
Procesor: 1 GHz Qualcomm (Snapdragon)
Multimédia: podpora formátu Xvid
Audio: SRS Surround Sound
Adobe Flash 10.1
Vnitřní paměť: 4 GB

O dostupnosti obou přístrojů kolují různé spekulace. Je ale jasné, že se obě novinky od HTC objeví na trhu ještě letos, pravděpodobně na podzim. Desire HD bude určen výhradně pro evropský trh a jelikož by se systém Windows Phone 7 měl objevit prvně na Starém kontinentě, je možné, že právě Schubert bude pro tento systém a společnost HTC vlajkovou lodí.

Zdroj: Engadget.com

Autor článku Martin Prokop
Martin Prokop

Kapitoly článku