Cena:

Přímý nástupce Pixelu XL údajně zrušen, místo něj má přijít větší smartphone

Společnost Google v letošním roce představí nové smartphony řady Google Pixel, které budou prvními nositeli systému Android 8.0. Stejně jako loni Google interně označuje chystané smartphony kódovými názvy, které mají základ v rybí říši – nástupce menšího Pixelu je vyvíjen pod kódovým označením Walleye (Candát severoamerický), větší Pixel XL 2 má kódové označení Muskie (Štika muskalunga). Druhého jmenovaného se ale zřejmě vůbec nedočkáme.

Podle spolehlivých zdrojů serveru AndroidPolice byl model Muskie zrušen, avšak existuje naděje, že za něj Google připraví náhradu. V přípravě je totiž ještě zařízení s kódovým označením Taimen (Tajmen sibiřský), který má mít ještě větší úhlopříčku displeje než Walleye a Muskie. Google tedy patrně pracoval na několika prototypech, a nyní se rozhoduje, které dva si zaslouží „účast ve finále“. V něm se mají opět objevit dva telefony, přičemž ten větší zřejmě dostane větší displej než jeho 5,5″ předchůdce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.