Přímý nástupce Pixelu XL údajně zrušen, místo něj má přijít větší smartphone

Společnost Google v letošním roce představí nové smartphony řady Google Pixel, které budou prvními nositeli systému Android 8.0. Stejně jako loni Google interně označuje chystané smartphony kódovými názvy, které mají základ v rybí říši – nástupce menšího Pixelu je vyvíjen pod kódovým označením Walleye (Candát severoamerický), větší Pixel XL 2 má kódové označení Muskie (Štika muskalunga). Druhého jmenovaného se ale zřejmě vůbec nedočkáme.

Podle spolehlivých zdrojů serveru AndroidPolice byl model Muskie zrušen, avšak existuje naděje, že za něj Google připraví náhradu. V přípravě je totiž ještě zařízení s kódovým označením Taimen (Tajmen sibiřský), který má mít ještě větší úhlopříčku displeje než Walleye a Muskie. Google tedy patrně pracoval na několika prototypech, a nyní se rozhoduje, které dva si zaslouží „účast ve finále“. V něm se mají opět objevit dva telefony, přičemž ten větší zřejmě dostane větší displej než jeho 5,5″ předchůdce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. zipiik (neregistrovaný)

  Nemuze se spis jednat o naslednika Pixelu C? Cekal bych, ze po 2 letech prijde novy tablet nebo convertible.

  • Martin P (neregistrovaný)

   Na tablet si asi počkáme, jestli vůbec ještě bude Tablety od Nexus taky byly mrtvole.

   • zipiik (neregistrovaný)

    Velke tablety po 2 letech aktualizoval Nexus 10, Nexus 9, Pixel C, to by letos mohlo hodit novy. Ale pri prodejich tabletu obecne je otazkou, jestli jeste neco Google vyda. Ono by stacilo u Pixelu C drzet SW support, zelezo je porad dost dobre.

   • Martin P (neregistrovaný)

    No právě Pixel C je stále super a jak píšeš trh s tablety už stagnuje a i když se snaží ostatní Apple Samsung… tak to moc nepomáha a obliba klesá což je i škoda.

   • zipiik (neregistrovaný)

    Tak asi upgradnu Nexuse 10 na Pixel C. Precijen uz ma svuj vek a novejsi veci ho zadychavaji :)

   • Mr. Arakin (neregistrovaný)

    Prijit ma nastupce Nexus 7. Hodne lidi, vcetne me na nej ceka.

   • Martin P (neregistrovaný)

    To by rozhodně bylo fajn kdyby Nexus 7 Měl konečně nástupce ale záleží jestli Google na něm pracuje.

 2. Matho7 (neregistrovaný)

  5.5″ plochý display s mini rámikmi, celokový, 3.5jack, top foťák, aspoň 3300mAh si poprosím a potom zmetiem všetkých ostatných kandidátov na nový fón zo stola a beriem to. :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *