Přijíždí Sphero 2B: Nová chytrá hračka pro Android a iOS

Vloni na CESU byla k vidění inteligentní robotická koule Sphero společnosti Orbotix, jejíž pohyb se dal ovládat povely ze spárovaného smartphonu. Získala oblibu u mnoha spokojených majitelů a vývojáři pro ni vytvořili několik zajímavých aplikací a her pro Android a iOS. Nyní firma Orbotix představila podobnou hračku pro hravé majitele chytrých telefonů – Sphero 2B.

  

Sphero 2B se transformovalo z koule do válečku, který je na čelech osazen dvěma koly s pneumatikami. Kola lze vyměňovat, stejně tak i jejich kryty a samotné pneumatiky. Sphero 2B je schopné otočit se na pětníku a oproti původní robotické kouli je schopné vyvinout rychlost až 15 km.h-1. Konektivita je zajištěna přes Bluetooth LE s dosahem až 30 metrů, nabíjení bude realizováno skrze USB kabel.

Kromě nového hardwaru bylo předvedeno i sedm nových aplikací, nyní je jich pro Sphero celkem 35, firma nabízí SDK pro Android a iOS. Jezdit můžete sami nebo závodit díky vestavěné infračervenému senzoru s ostatními hráči. Sphero 2B bude vyráběno z odolného polykarbonátového těla v bílé a černé barvě. Prodávat se bude na podzim letošního roku a cena bude stanovena pod 100 USD (2 000 Kč).  

     

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku