Příjemné překvapení: Nokia 8 zřejmě dorazí s Androidem 8.0

Společnost HMD Global má na 16. srpna naplánovanou tiskovou konferenci, na níž patrně spatří světlo světa nový vlajkový smartphone Nokia 8. Ten se bude pyšnit vysokým výkonem zajištěným procesorem Qualcomm Snapdragon 835 a 4 GB RAM, a hlavně novou duální kamerou s optikou Zeiss. Benchmark GeekBench nyní odhalil další údaj, s nímž by mohla nová Nokia zaujmout – Android ve verzi 8.0.

Finální osmá verze operačního systému Android by měla být podle posledních spekulací vypuštěna již příští týden (více informací) a Nokia 8 by tak mohla být jedním z jeho prvních nositelů. HMD se ostatně zavázalo, že pro své telefony bude poskytovat Android v čisté podobě a bude jej pravidelně aktualizovat. Nejnovější Android vždy jako první dostávaly smartphony Google Nexus, loni však tuto tradici narušil smartphone LG V20. Bude letošní premiéra v režii Nokie 8?

Tip: Předběžné specifikace Nokie 8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.
Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku