Domů » Bleskovky » Příběhy na Facebooku nikdo nepoužívá. Pomůže sjednocení s funkcí Můj den?

Příběhy na Facebooku nikdo nepoužívá. Pomůže sjednocení s funkcí Můj den?

Reakce největší sociální sítě světa Facebooku na konkurenci v podobě Snapchatu se posouvá o kousek dále. Před časem začal Facebook nasazovat časované příspěvky, takzvané Příběhy, do všech svých aplikací. Nyní logicky sjednocuje Příběhy s aplikace pro Facebook a Můj den, což je stejná funkce v Messengeru. „Chtěli jsme zjednodušit používání Příběhů pro lidi, kteří je používají na různých platformách. Někteří už si mysleli, že jsou sjednocené dávno,“ řekl produktový manager Connor Hayes.

Druhou novinkou je také rozšíření Příběhů i na jiná místa, konkrétně do událostí a skupin. Nyní tak může každý člen skupiny nebo účastník sdílet své příběhy po 24 hodin s ostatními. „Dává to více lidem možnost říci Příběh z různých úhlů pohledu,“ dodává Hayes. Příběhy se chystají také do aplikace Facebook Lite, takže Příběhy si nyní užijí i ti, kteří neradi plýtvají daty. Sloučení s Instagramem prozatím není na pořadu dne, nicméně již pár týdnů funguje automatické sdílení Příběhů z Instagramu do Příběhů na Facebooku.

Drobnou novinku dostalo také Krizové centrum. V něm přibylo speciální tlačítko, za pomocí něhož můžete do místa katastrofy rovnou poslat peníze skrze neziskové organizace, a to bez jakýchkoli poplatků navíc. Facebook se také rozhodl konkurovat Yelpu a vypustil do světa aplikaci s názvem Facebook Local. Ta zobrazuje restaurace a jejich hodnocení ve vašem okolí. Bohužel momentálně není dostupná pro náš region.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Nie že by odstránili toho drbnuteho prieskumnika oni tieto prkotiny pre 5 ročné deti upravujú…
  Logika tvl by som chcel vidieť čo tam za ľudí pracuje niekedy mám pocit že tieto firmy zamestnávajú opice a nie špičkových ľudí…

  • Prieskumnik ma len 6 krajin na celom svete, včetne Slovenska. Cesi ani zvyšok sveta to nemajú. Takže nemajú na čo nadavať :D

  • Porad ste vetsi dira nez Cesko

  • To viem a od kedy je prieskumník trávim na Fb asi tak o 90% menej času.
   Výborné užívateľské obohatenie.

   @Samsung to očividne sme píše snáď niekto opak?

  • @samsung len nepotrebujeme travit 99% casu na fb ako ty, kedze v tej diere mame co robit a je to celkom prijemne a stavnate :-) tak fb skusa, ako nas z nej dostat, ale to sa mu nepodari :-) My pozname lepsiu zabavu ako ty pri honeni „pokemonov“ a nahanani virtualnych fb priatelov.

 2. Nejlepší funkce pro mě by byla, kdyby šli všechny tyhle hovadiny pro puberťáky povypínat a skrýt.

 3. Tak zejména kvůli neuvěřitelně otravné funkci Můj den a lar dalším nesmyslům v Messengeru, které nejdou v aktuální verzi stále vypnout a člověk si nepřizpůsobí zhola nic, jsme nainstaloval z ověřeného APK starší verzi tuším že v označení má 71 .
  Tahle verze nic z toho nemá a jsem spokojen.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).