Příběhy na Facebooku nikdo nepoužívá. Pomůže sjednocení s funkcí Můj den?

Reakce největší sociální sítě světa Facebooku na konkurenci v podobě Snapchatu se posouvá o kousek dále. Před časem začal Facebook nasazovat časované příspěvky, takzvané Příběhy, do všech svých aplikací. Nyní logicky sjednocuje Příběhy s aplikace pro Facebook a Můj den, což je stejná funkce v Messengeru. „Chtěli jsme zjednodušit používání Příběhů pro lidi, kteří je používají na různých platformách. Někteří už si mysleli, že jsou sjednocené dávno,“ řekl produktový manager Connor Hayes.

Druhou novinkou je také rozšíření Příběhů i na jiná místa, konkrétně do událostí a skupin. Nyní tak může každý člen skupiny nebo účastník sdílet své příběhy po 24 hodin s ostatními. „Dává to více lidem možnost říci Příběh z různých úhlů pohledu,“ dodává Hayes. Příběhy se chystají také do aplikace Facebook Lite, takže Příběhy si nyní užijí i ti, kteří neradi plýtvají daty. Sloučení s Instagramem prozatím není na pořadu dne, nicméně již pár týdnů funguje automatické sdílení Příběhů z Instagramu do Příběhů na Facebooku.

Drobnou novinku dostalo také Krizové centrum. V něm přibylo speciální tlačítko, za pomocí něhož můžete do místa katastrofy rovnou poslat peníze skrze neziskové organizace, a to bez jakýchkoli poplatků navíc. Facebook se také rozhodl konkurovat Yelpu a vypustil do světa aplikaci s názvem Facebook Local. Ta zobrazuje restaurace a jejich hodnocení ve vašem okolí. Bohužel momentálně není dostupná pro náš region.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku