Domů » Bleskovky » RPG Path of Exile míří na mobily. Nebudeme následovat hloupé trendy, slibují vývojáři

RPG Path of Exile míří na mobily. Nebudeme následovat hloupé trendy, slibují vývojáři

Populární izometrická „diablovka“ Path of Exile se podívá na mobilní platformy. Na fanouškovské akci s názvem Exilecon to oznámili vývojáři z novozélandského studia Grinding Gear Games, kteří stojí i za původní verzí hry pro počítače. Příznivcům značky slíbili pořádnou hru bez „hloupých trendů“ a „korporátních praktik“, které se objevují v mnoha moderních titulech.

Studio se pochlubilo experimentální verzí hry pro chytré telefony, která má být jako stvořená pro akční hratelnost dávkovanou po malých částech. Přesto však vývojáři zdůrazňují, že se jedná o plnohodnotný zážitek ze světa Path of Exile, v němž nenajdete žádné prvky neoblíbeného modelu pay-to-win.

Path of Exile bez kompromisů

Oznamovací video se nese v duchu okatých narážek na finanční model některých současných mobilních her. „Mobilní hry nestojí za nic, nemám pravdu? Časové brány, pay-to-win mikrotransakce, reklamy – trh s mobilními hrami je na tom v současné době fakt špatně,“ říká hned v úvodu videa spoluzakladatel studia Jonathan Rogers. Vzápětí však dodává, že cílem vývojářů je přinést Path of Exile na mobilní telefony bez sebemenších kompromisů.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments