Domů » Bleskovky » Převodník jednotek: abyste už nikdy nemuseli tápat (tip na aplikaci)

Převodník jednotek: abyste už nikdy nemuseli tápat (tip na aplikaci)

Kolik je 25 stupňů Celsia v Kelvinech? Kolik kilometrů za hodinu je deset uzlů? Nebo kolik sekund mají dvě minuty? To jsou jistě otázky, na které každý z nás zná odpověď. A pro ty, kteří tápou, je tady česká aplikace Převodník jednotek od vývojáře Dominika Ročka.

Převodník jednotek je šikovná aplikace, která pomůže především studentům základních a středních škol, případně vysokoškolákům na přírodovědných oborech. Aplikace je skutečně bohatá na převody mezi různými jednotkami – nechybí délka, hmotnost, objem, teplota, plocha, čas, informace, rychlost, energie, úhel, tlak, svítivost, síla, výkon, točivý moment nebo předpony. Do budoucna přibudou také měny.

Převodník jednotek
Převodník jednotek
Cena: zdarma
Převodník jednotek CE
Převodník jednotek CE
Cena: 35,99 Kč

Aplikace je na Play Store ve dvou verzích. Ve verzi zdarma jsou k dispozici všechny funkce bez omezení, v případě placené verze nechybí také praktický režim rovnice, který vám ukáže, jak aplikace k zadanému převodu dospěla. Převodník jednotek je samozřejmě dostupný v češtině, nechybí ale ani slovenština nebo angličtina.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments