Domů » Bleskovky » Preview Androidu P přichází i na hodinky. Jaké novinky platforma WearOS dostane?

Preview Androidu P přichází i na hodinky. Jaké novinky platforma WearOS dostane?

Google před třemi týdny vydal první preview Androidu P, který dorazí nejen na vybrané smartphony, ale i na hodinky s Android Wear WearOS.

Včera večer Google vypustil do světa první hodinkové preview pro vývojáře, které si mohou stáhnout majitelé modelu Huawei Watch 2. Jaké novinky přináší?

  • Tmavé téma – systém dostal nové UI, výchozím je nově rozhraní s černým pozadím, které má zlepšit viditelnost aplikací.
  • Omezení procesů na pozadí – v Androidu P nebude aplikacím povolen běh na pozadí, pokud nejsou hodinky připojeny k nabíječce. Výjimkou jsou pouze aktuálně vybrané ciferníky a komplikace. Tato změna má zvýšit výkon a výdrž hodinek.
  • Automatické vypínání konektivity – pokud hodinky poznají, že nejsou připnuté k ruce, bude po čase docházet k automatickému vypínání Bluetooth, Wi-Fi a dalších síťových připojení. Cílem je opět zvýšit výdrž hodinek.
  • Omezení připojení k Wi-Fi – hodinky s WearOS se nově nebudou automaticky připojovat k Wi-Fi, když dojde k odpojení párovaného zařízení skrze Bluetooth. Výjimkou budou tvořit aplikace, které vyžadují síť s vysokou šířkou pásma, popřípadě situace, kdy jsou hodinky na nabíječce.
  • Jen aplikace vytvořené oficiálně – Google také omezí možnost instalovat do hodinek aplikace, které nebyly vyvinuty oficiálním SDK

Téměř výše uvedené funkce mají společného jmenovatele – snahu zvýšit u hodinek výdrž. Všechny novinky jsou zatím nicméně určeny výhradně pro vývojáře aplikací, tato verze systému totiž obsahuje i spoustu známých chyb, např. ne vždy jde přijmout hovor, občas se objevují různé chybové hlášky a některé položky v prostředí jsou duplicitní.

Huawei Watch 2: sportovní či klasické hodinky s Android Wear 2.0 a podporou LTE (video)

Google zatím nevydal žádný harmonogram očekávaného vývoje a dokončení nové verze WearOS, předpokládáme, že bude sdílnější na květnové vývojářské konferenci I/O.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments