Huawei Watch 2: sportovní či klasické hodinky s Android Wear 2.0 a podporou LTE (video)

Společnost Huawei na veletrhu MWC nepředstavila pouze své vlajkové smartphony P10 a P10 Plus (více informací), ale rovněž druhou generaci svých hodinek Huawei Watch, postavených na platformě Android Wear 2.0. Nové hodinky přicházejí ve třech variantách – sportovní, klasické a pak speciální Porsche Design.

watch

Paradoxně standardní verze je ta se sportovnějším vzhledem, konzervativnější model budete v obchodech hledat s přízviskem Classic. Huawei Watch 2 má oproti verzi Classic širší lunetu a pryžový náramek, klasická verze má pásek z kůže, tělo je v obou případech vyrobeno z oceli 316L.

Videopohled

Výbava obou modelů je zcela shodná, pouze sportovní varianta bude nabízena i ve variantě se slotem na SIM kartu a podporou sítí LTE. Díky podpoře VoLTE dokáže tento model plně nahradit telefon, pro hovory je vybaven 2 mikrofony a duální anténou. Na vybrané trhy půjde s eSIM, na některé se slotem na klasickou nanoSIM.

Oboje hodinky disponují 1,3″ displejem s rozlišením 390 × 390 pixelů, procesorem Qualcomm Snapdragon 2100, 768 MB RAM, 4GB úložištěm, GPS, senzorem srdečního tepu a 420mAh akumulátorem. Ten se nabíjí za čtveřicí pinů na zadní straně. Hodinky splňují odolnostní normu IP68 a jsou vybaveny NFC čipem s podporou plateb Android Pay. Další konektivitu zastupuje Bluetooth 4.1 a Wi-Fi 2,4GHz b/g/n. Akumulátor má hodinky udržet až 7 hodin v tréninkovém módu se zapnutou GPS, v klasickém režimu vydrží hodinky 2 dny.

Huawei Watch 2 s podporou LTE budou prodávány za 379 EUR (10 300 korun), verze bez LTE o 50 EUR levněji (8 900 korun). Prodej se rozeběhne na vybraných trzích již příští měsíc, o dostupnosti v ČR zatím nemáme žádné informace. Stejně tak zatím nevíme nic o modelu Porsche design, který bude patrně představen později.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku