Domů » Bleskovky » Prestigio představilo nový tablet MultiPad 8.0 Prime Duo

Prestigio představilo nový tablet MultiPad 8.0 Prime Duo

Společnost Prestigio uvádí na český trh levný tablet MultiPad 8.0 Prime Du s osmipalcovým IPS displejem. Hnacím motorem tabletu se stal dvoujádrový procesor ARM Cortex-A9 s frekvencí 1,6 GHz, čtyřjádrová grafická karta a paměť 1GB RAM. Pro pořizování fotografií je k dispozici 5Mpx kamerou s automatickým zaostřováním pro fotografování a nahrávání videa. Fotografie a videa je možné prohlížet na televizi připojením přes HDMI výstup.

    

K uloženi multimediálního obsahu je dispozici kapacita 16GB, ze kterých je pro uživatelská data volných zhruba 12,5 GB. Další prostor pro uživatelská data lze získat díky slotu na microSD karty (až 32 GB). Tablet využívá operačního systému Android 4.1, který doplňuje několik bonusových aplikací jako například kancelářský balíček Office Suite Pro či Prestigio eReader, který nabízí přístup k více než 270 000 elektronických knih. Součástí balení je ochranné pouzdro, na tabletu se pak nachází speciální senzor, který zajistí probuzení displeje po vytažení. O přísun energie se stará akumulátor s kapacitou 6000 mAh, který zajistí přehrávání HD videa po dobu 7 hodin. Rozměry a hmotnost tabletu se nám zatím nepodařilo zjistit, na stránkách společnosti Prestigio tyto údaje zatím nejsou uvedeny. Doporučená koncová cena tabletu je 3 990 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Já myslím, že ty okraje jsou zbytečně tenké:-)

    • :D taky bych tam pridal neco prostoru, aby bylo misto treba na takovy ty zluty listecky, co si nekteri radi lepi na monitor :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).