Domů » Články » Pořídili jste si nový iPhone? Ukážeme vám, jak správně přenést data

Pořídili jste si nový iPhone? Ukážeme vám, jak správně přenést data

Jak se dají efektivně zkopírovat data z jednoho iPhonu do druhého, aniž byste kvůli tomu museli hledat v několika různých diskuzích, či volat známému o pomoc? Není to vůbec náročný úkol. Krok za krokem vás provedeme tím, jak na přenos dat ze starého jablečného telefonu na nový. Nezáleží na tom, zda jste svůj nový iPhone právě vybalili z krabice, či jej už nějakou chvíli používáte bez svých původních dat. Návod funguje u zařízení s operačním systémem iOS ve verzi 11.3 a vyšší.

Záloha starého iPhonu

Než začnete cokoliv kopírovat, je potřeba mít svá data zazálohována. Existují dva způsoby jak to provést.

1) přenos dat za pomocí cloudové služby iCloud

 1. V iPhonu jděte do nastavení a vyberte položku název účtu (měla by být úplně nahoře). Poté vyberte iCloud a následně Zálohování na iCloud
 2. Zapněte zálohování na iCloud pomocí přepínače
 3. Objeví se upozornění, zda opravdu chcete začít se zálohováním dat na iCloud. Stiskněte tlačítko OK

icloudbackup

2) přenos dat za pomocí aplikace iTunes na Macu

 1. Připojte svůj iPhone k Macu
 2. Spusťte iTunes a klikněte na ikonku iPhonu vlevo nahoře
 3. Měli byste vidět souhrnnou stránku, týkající se vašeho iPhone. V části Zálohování vyhledejte sekci Ruční zálohování a obnovení a klepněte na tlačítko Zálohovat nyní.
 4. Zda byla záloha úspěšně provedena můžete zjistit v iTunes. Předvolby – Zařízení – Název iPhonu – Najděte datum a čas poslední zálohy

Záloha, nebo synchronizace nového iPhonu

Pokud jste svůj nový iPhonu doposud nepoužívali, tento bod se vás netýká. V případě, že jste již telefonem fotili, pořizovali videa, či vytvářeli nějaké dokumenty, ujistěte se, zda jsou všechny tyto soubory nahrány na iCloud. V případě, že používáte službu iCloud knihovna, vaše soubory jsou již automaticky nahrané na iCloudu a jsou tudíž v bezpečí.

EaseUS MobiMover: snadná záloha a obnova dat pro iOS zařízení

Vymazání dat v novém iPhonu

Pokud jste si zcela jistí, že všechny nově vytvořené soubory, nafocené fotky a pořízená videa z nového iPhonu jsou zálohována na iCloud, popřípadě to byly zkušební soubory a nejsou pro vás již déle důležité, můžete přejít k celkovému vymazání dat. Nejjednodušším způsobem je resetování telefonu.

 1. Přejděte do Nastavení – Obecné – Reset
 2. Následně zadejte své heslo, nebo Apple ID, je-li vyžadováno, potvrďte a vyčkejte, než bude proces dokončen.

erasedata

Tip: pokud starý iPhone nebo iPad prodáváte, nezapomeňte z něj odstranit své Apple ID. V opačném případě se do něj budoucí majitel nedostane, respektive po vás bude požadovat heslo k vašemu Apple účtu.

Obnova dat v novém iPhonu

Nyní už jen stačí obnovit data ze starého iPhonu do toho nového. Před tímto procesem nejprve vyjměte SIM kartu a vložte ji do nového iPhonu.

Obnova dat za použití iTunes

 1. Spusťte nový iPhone a projděte nastavením. Následně se objeví obrazovka Aplikace a data a systém se  vás zeptá, jak chcete pokračovat. Vyberte možnost Obnovit data ze zálohy v iTunes
 2. Připojte iPhone USB kabelem k Macu, na němž jste předtím vytvářeli zálohu přes iTunes.
 3. Klikněte na možnost Obnovit zálohu
 4. Vyberte poslední zálohu zařízení
 5. Postupujte dle pokynů a vyčkejte na dokončení obnovy

itunesrestore

Obnova za pomocí služby iCloud

 1. Spusťte nový iPhone a projděte nastavením. Následně se objeví obrazovka Aplikace a data a systém se  vás zeptá, jak chcete pokračovat. Vyberte možnost Obnovit data ze zálohy v iCloud
 2. Přihlaste se pod stejným iCloudovým účtem, jež jste předtím použili pro zálohování
 3. Vyberte poslední zálohu z nabízeného seznamu
 4. Postupujte dle pokynů a vyčkejte na dokončení obnovy

icloudrestore

Na konci bude mít váš nový iPhone stejná data, jako ten předchozí.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.