Premier Leagues +: Aplikace pro všechny fanoušky fotbalu (recenze)

Fanoušek fotbalu vlastnící telefon s operačním systémem Windows Phone by nyní měl zbystřit, neboť tato aplikace na jeho telefonu nesmí chybět.

Ačkoliv název může zavánět pouze nejvyšší anglickou soutěží, tato aplikace uspokojí každého fanouška evropské kopané. Kromě Premier League (anglické i skotské) zde najdeme španělskou La Ligu, italskou Serii A, německou Bundesligu, francouzskou Ligue 1, anglický Championship či švédskou soutěž Allsvenskan. Chybět samozřejmě nemůže ani fotbalová Liga Mistrů (Champions League) a Evropská liga (Europa League).

- - -

V aplikaci si můžete zvolit svůj oblíbený klub a na úvodní obrazovce tak vidět vše důležité – nejbližší zápas (či poslední odehraný), zprávy, výsledky, následující zápasy či si jen zobrazit informace o stadionu. Pokud by vám nestačil jen jeden vybraný klub, tak si v nastavení můžete zapnout podporu až pro čtyři další.

- - -

Další záložkou je zobrazení ligových informací. Zde se nachází kompletní informace o odehraných i následujících zápasech, zpravodajství a je zde přítomný i výsledkový servis. Ligové tabulky zobrazují kromě celkového pořadí i pozici pouze v domácích či venkovních zápasech a jako bonus je zde tabulka za posledních 5 zápasů, která uživateli dává informaci o aktuální formě týmů. Své statistiky zde mají i hráči – sleduje se počet vstřelených gólů, hattricků a počet žlutých a červených karet. U každé ligy je také informace o jejích jednotlivých vítězích.

- - -

Předposlední záložkou je „today“, tedy zobrazení dnešních zápasů (ve všech ligách, které jsou v aplikaci zastoupeny). Tím se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu z této aplikace – každou minutu se totiž data aktualizují (pouze pokud máte připojení k internetu, aplikace jinak funguje i bez připojení) a můžete tak sledovat skóre jednotlivých zápasů. Kliknutím na položku je možno zobrazit detail utkání, kde vidíte aktuální čas utkání, přehled o gólech a udělených kartách. Pohybem do stran lze zobrazit dodatečné informace – statistiky obou týmů, sestavy včetně náhradníků a u některých zápasů i živý textový komentář.

- - -

Poslední záložka obsahuje například zpravodajství z ostatních lig, které nejsou v aplikaci zastoupeny. Nachází se zde i nastavení, kde si můžete vybrat jeden z osmi připravených vzhledů, či vybrat výchozí obrazovku. Nejdůležitější však považuji další položku – ta umožňuje nastavit notifikace a živou dlaždici (live tile). Dlaždice dokáže živě zobrazovat výsledek zápasu vybraného klubu na úvodní obrazovce telefonu a to, i pokud samotná aplikace není spuštěna. Notifikace lze mít pro dva kluby a vyskočí vždy v době, kdy se na stadionu změní skóre.

- - -

Co se chystá do budoucna?

Zeptali jsme se za vás autora na pár informací a tak přinášíme i aktuální informace. Již bylo vydáno 12 aktualizací aplikace a další jsou v plánu. Kromě podpory více soutěží (měl by se objevit například FA Cup) jsou v plánu i nové funkce. Jednou ze zajímavých novinek bude druhá živá dlaždice – budete si moci na hlavní obrazovku připnout klub nebo ligu a sledovat tak novinky i mimo aplikaci. Ian (autor) také přemýšlí nad tím, že umožní připnout ligovou tabulku, aby uživatel měl přehled o pozici jeho vybraného klubu. Na náš dotaz, zda se v aplikaci objeví i česká Gambrinus liga autor odpověděl, že vše záleží na zájmu uživatelů. Takže pokud je pro vás tato soutěž důležitá, rozhodně autorovi napište zprávu a v některé z další aktualizací se možná objeví!

-

Aplikace Premier Leagues+ je k dispozici i na českém Marketplace za cenu 83,49 Kč a můžete si jí i bezplatně vyzkoušet (trial verze je omezená pouze časem – funkční je po dobu 8 dní).

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku