Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Dnešní výběr dočasně zdarma dostupných aplikací a her pro iOS a Android nabídne jako většinou celkem šest titulů.

Stejně jako vždy platí poučka, že se aplikaci v případě zájmu vyplatí stáhnout i „do zásoby“, protože v knihovně vám zůstane i po odinstalaci zdarma k dispozici.

iOS

Crypto Pro

Kryptoměny v době psaní článku poměrně prudce padají, což je ideální doba pro investici — samozřejmě pokud celému konceptu důvěřujete.

Proto se jistě bude hodit tato povedená aplikace, který je jakýmsi všestranným asistentem každého obchodníka s kryptoměnami. Podporuje více než 1 000 druhů kryptoměn a tokenů, takže jistě obsáhne i ty nejobskurnější portfolia. U každé měny samozřejmě zobrazuje graf, u něhož jdou nakonfigurovat notifikace na určitý pokles či naopak růst ceny.

Funkcí je ale k dispozici mnohem více, aplikace například ke každé měně ukazuje automaticky generovanou sekci s relevantními zprávami, které vám mohou pomoci dělat investiční rozhodnutí. Šikovné je také porovnání cen mezi burzami, integrovaný převodník měn nebo možnost nastavit si oblíbené měny.

Přidat lze samozřejmě i vaše osobní portfolio, u nějž vám následně aplikace automaticky počítá výnosy či ztráty, o velkých změnách může informovat i notifikací.

Aplikace může být uzamčena pomocí Touch ID nebo Face ID, takže se nikdo nepovolaný nedostane k informacím o vašem portfoliu.

Nechybí dokonce ani podpora Apple Watch, na nichž se může ukazovat až 20 nejoblíbenějších kryptoměn, grafy za posledních 24 hodin a spousta dalších údajů.

EveryCord

EveryCord je šikovný nástroj pro nahrávání obrazovky, což je funkce, kterou možná nepotřebujete úplně běžně, ale jednou za čas se jistě hodit může.

Zaznamenávání funguje na rozdíl od spousty horších klonů skutečně celosystémově, takže lze ukládat jakoukoliv hru, aplikaci, systémovou nabídku, nebo třeba hrající video. Aplikace umožňuje konfiguraci různých parametrů záznamu, včetně například orientace výsledného videa.

Od nedávné aktualizace je podporováno také simultánní nahrávání jakýchkoliv zvuků produkovaných telefonem. Aplikaci lze využít i pro livestreamování, protože v nastavení nechybí ani volba pro přímé vysílání obrazu na YouTube, Twitch, nebo v podstatě jakoukoliv platformu podporující protokol RTMP.

Produkovaný záznam je ukládán v rozlišení Full HD při 60 snímcích za vteřinu, což je dostatečné právě i pro záznamy her.

5K Trainer Pro

Jak lze z názvu odvodit, cílem této aplikace je uběhnout pětikilometrovou trasu. Aplikace ale samozřejmě může posloužit i pokud není vaší primární ambicí konkrétní vzdálenost, ale spíše snaha dostat se do formy či shodit nějakou hmotnost.

5K Trainer je opravdu promyšleně koncipovaná aplikace, který plně počítá s naprostými začátečníky, kteří neuběhnou v podstatě nic. I u nich ale slibuje během osmi týdnů pravidelného tréninku dosáhnout oné titulní hranice. Trénink se skládá z postupně se prodlužujících tras střídajících sekce běhu a chůze, což dává možnost nabrat síly pro další běh.

Aplikaci je ideální používat se sluchátky, do nichž vám bude anglicky (ale nestrojově) virtuální trenér říkat, jestli máte zrovna běžet nebo jít a případně dávat další instrukce, aby nebylo nutné vyndávat telefon z kapsy. Běhat můžete venku i na pásu, vývojáři zahrnuli nastavení pro obě varianty.

Nechybí plná podpora streamovacích aplikací typu Spotify či různých podcastových služeb, takže můžete při tréninku poslouchat oblíbenou hudbu či pořad a hlasové instrukce automaticky dočasně v případě nutnosti ztlumí stopu na pozadí.

Samozřejmostí je plně automatická synchronizace s Apple Health a potěší i kompatibilita s různými aplikacemi třetích stran, jako je třeba Nike+.

Za dílčí úspěchy získáváte různé odznáčky a achievementy, které můžete sdílet s přáteli či komunitou aplikace.

 

Android

Dead Bunker II

Dead Bunker 2
Cena: zdarma

Dead Bunker II je hororová střílečka s povedenou grafikou a poměrně zajímavým příběhem. Díky velkému množství tmavých scén hra nejlépe vynikne na OLED displejích, nicméně užijete si ji samozřejmě na jakémkoliv dostatečně výkonném zařízení.

Hra vás staví do role žoldáka, který nepohrdne žádnou prací. Když vás kontaktuje soukromá společnost zabývající se určitým biologickým výzkumem s žádostí, abyste ze sídla bývalé konkurenční společnosti „vypůjčili“ nějaké dokumenty, vše se ještě jeví jako jednoduchý úkol.

Záhy však zjistíte, že ona společnost skončila po jakémsi úniku viru, který se sice povedlo utajit před širší veřejností, ale bylo kvůli tomu nutné neprodyšně uzavřít celý výzkumný objekt.

Po vstupu do podzemního komplexu brzy přijdete na to, že evidentně nejste prvním, koho si na tento úkol společnost najala — avšak předchozí skupiny bohužel nedopadly vůbec dobře. Odměnu si tedy budete muset skutečně zasloužit.

iTrackBites

iTrackBites je aplikace pro všechny uživatele snažící se zhubnout nebo svou hmotnost udržovat na nějaké optimální hodnotě. Slouží k zaznamenávání kalorického příjmu i výdajů, takže snadno můžete dosáhnout požadované rovnováhy či deficitu.

Vytvářet lze různé plány, na základě nichž vám poté aplikace vypočítá optimální kalorický příjem. Jídla i cvičení lze přidávat zcela manuálně, nebo z online databáze s miliony druhů potravin.

Pokud nějaké často konzumované jídlo v databázi nenajdete, není problém si ho jednou vytvořit a uložit do oblíbených, odkud ho následně kdykoliv můžete vybrat. Aplikace podporuje i skenování čárových kódů, takže u známějších potravin stačí pouze namířit kameru na etiketu a nemusíte nic hledat.

Do aplikace samozřejmě zaznamenáváte pravidelně i vaši hmotnost, z níž je následně generován graf, na němž si lépe představíte průběh hubnutí z dlouhodobějšího hlediska — hmotnost ze dne na den totiž může poměrně silně kolísat.

Invaders 2

Invaders 2 (Wear OS)
Cena: 19,99 Kč

Invaders 2 je pro náš výběr poněkud netradičně hra kompatibilní pouze s Android Wear a proto ji zařazujeme až na poslední místo.

Koncept hry asi netřeba představovat, jedná se samozřejmě o variaci na vesmírnou střílečku Space Invaders, která byla původně představena již v roce 1978. Cílem je tedy samozřejmě odolávat s vesmírnou lodí nájezdům nepřátelských mimozemšťanů, akorát v této variantě tak budete činit na zápěstí.

Podporovány jsou chytré hodinky s kulatým i hranatým displejem a samozřejmá je i kompatibilita s Android Wear 2. Nechybí dokonce ani zajímavé zvukové efekty, které dále dokreslují retro atmosféru celé hry.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

 1. Proč sem nedáte i aplikace pro moji Lumii 950? Vždyť na Windows mobile je tolik skvělých aplikaci které jsou pravidelně aktualizovány a zároveň vznikají stovky nových aplikaci. Mám od výrobce zajištěnou podporu na další 2 roky a jsem spokojený.

  • Vcera jsem mel vybornou svickovou a dneska gulas se sesti.

  • Vím, říkala to tvoje stará když šla domů, že musi nakrmit toho svého vola.

 2. Koukám že si vystačíš sám…
  Jenom ten interval pro novou identitu je nepravidelný!
  Zkus to do minuty, potom Ti napíšu další instrukce.
  Jedna z mých zásad je – pouze originál.
  Tak trénuj a buď dobrý příteli.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).