Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Ani dnes nebude chybět tradiční přehled aplikací a her, které jejich vývojáři uvolnili po omezený čas zcela zdarma. Opět připomínáme, že není v naší moci ovlivnit dostupnost aplikací, a proto v případě zájmu s jejich stažením neváhejte, brzy již zdarma být nemusí!

V dnešním vydání najdete tři aplikace pro iOS a čtveřici titulů pro Android, takže si na své přijdou fanoušci obou platforem.

iOS

Safety Photo+Video

‎Safety Photo+Video Pro
Cena: 99,00 Kč+

Tato aplikace potěší všechny uživatele střežící si své soukromí, neboť zajišťuje, že se vaše osobní videa a fotografie nedostanou do cizích rukou, ani když telefon někomu půjčíte.

Jedná se o jakýsi virtuální sejf, do nějž můžete umístit fotografie a videa, která chcete ochránit. Samozřejmostí je tvorba nejrůznějších alb, takže vlastně ani na první pohled nerozeznáte rozdíl od klasické galerie. Soubory lze vložit při prvním spuštění hromadně, ale není problém je samozřejmě ani přidávat postupně.

Přístup do aplikace lze chránit otiskem prstu skrz Touch ID, gestem a heslem, přičemž samostatné heslo může být nastaveno i pro konkrétní album uvnitř aplikace. Lze aktivovat také zajímavou doplňkovou funkci, která přední kamerou zachytí neúspěšného zadavatele přístupových údajů, takže budete vědět, kdo se vám snažil dostat do smartphonu či tabletu.

Vhod mohou přijít také některé doplňkové funkce, jako je přímé sdílení chráněných souborů přes Bluetooth mezi dvěma majiteli této aplikace. Praktické je také zobrazování EXIF dat a geotagů u fotografií a potěší i možnost pořídit fotku či video přímo z prostředí aplikace.

Epica 2 Pro

Epica 2 je aplikace vhodná zejména pro milovníky sociálních sítí, kteří chtějí ozvláštnit své snímky nějakým netradičním efektem. Nabízí totiž celkem šest balíků různých efektů a rámečků, které lze zakomponovat do vašich fotografií. Některé efekty jsou v podstatě „umělecké“ a zásadně nemění obsah snímku, zatímco jiné nabízejí opravdu šílené kreace, jako třeba prohození očí a úst, ohnivé koule a zvířecí hlavy.

Kromě zmiňovaných šesti sad efektů jsou k dispozici ještě doplňkové balíky dostupné k zakoupení pomocí in–app platby, ale vývojář slibuje brzy přidat i nové zdarma dostupné efekty.

Automatické zpracování efektů a jejich propojení s původním snímkem funguje velmi obstojně, takže při vhodně zvolené póze může výsledek působit skutečně zajímavým dojmem. Se správnou kompozicí může pomoci asistenční funkce, která vám pomocí schematických nákresů dává tipy, jak se správně k danému efektu postavit.

Aplikace je samozřejmě zcela bez reklam, na výsledné fotografie neumisťuje žádné vodoznaky a obsahuje přímé spojení s nejznámějšími sociálními sítěmi. Od vyfocení zdrojové fotografie do získání prvního lajku tak může uplynout jen několik vteřin.

Resize for Story

Resize for Story je poměrně jednoúčelová aplikace, která ale s rostoucí popularitou Instagram příběhů zaujme pravděpodobně docela velké množství uživatelů. Umožňuje totiž sdílet ve svém příběhu fotografie a dokonce i videa zachycená na šířku, aniž by při tom docházelo k ořezu, jako je tomu ve výchozím stavu.

To ocení zejména cestovatelé a lidé používající Instagram i k trochu serióznějším fotografiím, než jen selfíčkám. Doposud totiž šlo zabránit degradujícímu ořezu na výšku pouze pořízením screenshotu displeje s fotografií a následném sdílení tohoto snímku obrazovky. To ale samozřejmě vedlo k degradaci fotografie, jejíž šířka odpovídala displeji telefonu, na němž byl vytvořen screenshot.

S tímto nástrojem je vložena zdrojová fotografie v maximálním Instagramem podporovaném rozlišení a místo černých okrajů je použito rozmazané pozadí založené na fotografii. Styl pozadí lze samozřejmě konfigurovat dle vašich představ.

Potěší také hromadný upload až deseti fotografií, který vám pomůže například po návratu z túry umístit do feedu celou sadu fotek.

 

Android

Elite Music Pro

Tento hudební přehrávač nabízí to, co většina uživatelů od aplikace tohoto typu očekává. Jednoduché, přehledné a moderně vypadající prostředí, dostatečnou podporu formátů a několik praktických funkcí navíc.

Zmínit můžeme například nezbytný ekvalizér s přednastavenými profily i manuálním režimem, vytváření playlistů, procházení na základě různých tagů a sdílení přímo z prostředí aplikace.

Potěší ale také detekce odpojení či připojení sluchátek, díky níž vám telefon nezačne hlučet například při náhodném vytažení jacku v MHD. Nechybí ani funkce, jako je časovač pro usínání, náhodné přehrávání a zobrazení fanartu.

Vhod může přijít i volba pro podrobné zobrazení detailů o skladbě, jako je použitý kodek, bitrate, kanály a podobně. Podporovány jsou téměř všechny hlavní formáty, mezi něž patří i mp3, m4a, wav, aac, amr a ogg.

nBubble Pro

Zajímavá aplikace nBubble mění způsob práce s notifikacemi komunikačních aplikací. Ty se nyní zobrazují jako jakési bubliny podobné funkci Facebook Messengeru, z nichž můžete okamžitě odpovídat, ale také třeba mazat, odkládat a podobně — v závislosti na konkrétní aplikaci.

Podporovány jsou opravdu téměř všechny komunikační aplikace, namátkou zmiňme WhatsApp, Messenger, Telegram, Hangouts, Gmail, Skype a Twitter. Vzhled a funkčnost bublin lze poměrně komplexně konfigurovat, ale minimálně esteticky nejlepšího výsledku docílíte, když jejich vzhled sladíte.

Aplikace je užitečná zejména pro starší verze Androidu a různé uživatelské nadstavby, které nepodporují odpovídání z klasické systémové notifikace. Svůj smysl ale určitě má i jako alternativa těchto systémových řešení, neboť zpravidla dokáže nabídnout mnohem více funkcí spojených s notifikací.

The Lost Lands: Dinosaur Hunter

Rovnou na úvod říkáme, že tato hra nepoběží dobře na lowendových přístrojích, neboť je graficky poměrně pokročilá a otevřené prostředí může být pro slabší smartphony polibkem smrti. Pokud ale máte dostatečně výkonný přístroj, jistě oceníte skutečně povedenou 3D grafiku, která bohužel pořád není u mobilních her úplně pravidlem.

Herní koncept je poněkud zvláštní — stanete se lovcem dinosaurů, přičemž k dispozici máte současné palné zbraně a další moderní vybavení. Hru ovládáte z pohledu první osoby, což dodává ve spojení se slušnou grafikou loveckému zážitku na atraktivitě.

Žádný převratný příběh od hry nečekejte, cílem je zkrátka si užít lov dinosaurů, přičemž je ale třeba upozornit, že lovecké nadšení sdílejí i dinosauři samotní — pouze z jejich pohledu jste kořistí vy. Určitě se tak nevyhnete i troše strategického uvažování, protože v často zarostlé krajině nemusí být zrovna jednoduché najít vhodný střelecký úhel a zároveň se nenechat sežrat.

Hand drawn

Balíčkům ikon se snažíme záměrně v tomto seriálu vyhýbat, protože ještě více než jiné položky závisejí na subjektivním vkusu uživatele. U této sady více než 3 300 ikon ale musíme udělat výjimku z pravidla, neboť je skutečně unikátní. Všechny ikonky jsou kostrbaté a rukou kreslené, což s vhodně zvoleným pozadím může působit skutečně velmi zajímavě. Drobné nepravidelnosti totiž krásně odlehčují strohou geometrickou přesnost zbytku systému.

Podporována je celá řada launcherů, mezi nimiž najdete tovární aplikace výrobců i oblíbené tituly třetích stran, takže kompatibilita s vaším zařízením je silně pravděpodobná.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku