Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Stejně jako minulý týden, i dnes vám přinášíme přehled aplikací a her, které si můžete po omezený čas stáhnout zcela zdarma. Všechny vybrané tituly pro Android i iOS jsou v běžném režimu placené, proto s jejich stažením v případě zájmu neváhejte – za pár dní už zdarma být nemusí!

iOS

Afterlight

Afterlight Legacy
Cena: zdarma+

Aplikace Afterlight je již pět let vyvíjený fotoeditor pro iOS, který si stabilně drží v App Storu hodnocení 4,5 hvězdičky. Nabízí totiž opravdu velké množství všemožných nástrojů a filtrů, pomocí nichž můžete ze svých mobilních fotografií vykouzlit skutečná umělecká díla.

K dispozici je 15 manuálních nástrojů, 79 filtrů a 78 speciálních textur, jako je třeba odlesk slunce či poškozený film. Nechybí dokonce ani pokročilé nástroje transformace, mezi něž patří například rotování obrázku, vyrovnávání horizontálních i vertikálních linií či 15 režimů ořezu.

Vývojáři nedávno představili samostatně prodávanou druhou verzi aplikace, ale i tato starší stále dokáže skvěle posloužit většině uživatelů.

Mazy

Mazy
Cena: 25,00 Kč

Každý z nás asi zná klasické bludiště, v němž pomocí tužky hledáte východ. Tato oddechová hra nabízí vlastně to samé, akorát ve formě mobilní aplikace. A s tím se váže také několik zajímavých herních režimů, které vám samozřejmě papírová varianta poskytnout nedokáže.

Hrát tak můžete kromě klasické oddechové varianty také pod časovým limitem nebo v režimu „downfall“, kde vás jediná chyba zbaví možnosti pokračovat a své tahy si tak musíte pečlivě promýšlet. Nechybí dokonce ani denní výzva, v níž všichni uživatelé hrají jedno náročné bludiště a vaším cílem se bude dostat na vrchní příčky časového skóre.

V režimu jednoho hráče jsou bludiště generována přímo aplikací, přičemž na výběr máte ze čtyř rozdílných generátorů, takže vám unikátní bludiště nikdy nedojdou.

Noizo

Aplikace Noizo dokáže produkovat spoustu ambientních zvuků, které můžete libovolně mixovat a upravovat jejich hlasitost. Zvuků je k dispozici spousta, ale nechybí například ani déšť, kavárna, bouřka, moře a podobně.

Typická využití jsou v zásadě dvě: soustředění či naopak relaxace. Zvuková kulisa z vámi zvolených příjemných zvuků totiž dokáže skvěle navodit prostředí klidu, v němž se můžete soustředit například na učení či práci, i když okolo je hluk. To přijde vhod třeba v dopravních prostředních, na veřejných prostranstvích a tak dále. Nerušivé zvuky ale také přijdou vhod při relaxaci či dokonce usínání, protože vám pomohou odpoutat se od okolního prostředí.

Android

Speed View GPS Pro

Speed View GPS Pro
Cena: zdarma

Tato aplikace zaujme zejména náruživé cyklisty či řidiče, kterým dokáže poskytnout přesné informace o aktuálním jízdě i již ujetých trasách. Oba dopravní prostředky mají samozřejmě svůj oddělený režim přizpůsobený jejich specifikům.

Speed View GPS Pro umí zobrazit aktuální rychlost, průměrnou a maximální doposud dosaženou rychlost, směr, kterým směřujete, ujetou vzdálenost a dobu strávenou pohybem a nechybí samozřejmě ani údaje o nadmořské výšce. Všechny tyto položky můžete sledovat již v průběhu jízdy, ale k dispozici vám po uložení zůstanou i pro pozdější využití.

Ujeté trasy lze dokonce i exportovat jako GPX soubor, takže je lze následně zobrazit ve všemožných mapových aplikacích anebo je použít k navigaci.

Survival Island: Evolve Pro!

Hra Survival Island: Evolve Pro! přichází s konceptem trochu podobným oblíbené hře Minecraft – ocitnete se v divočině a musíte se o sebe postarat.

Vaším úkolem bude kácet stromy, lovit zvěř k obživě, vyrábět všemožné nástroje a zbraně, pečovat o své zdraví a nevyhnete se ani stavění přístřešku. Jednotlivé položky můžete postupem času vylepšovat a zvyšovat tak své šance na přežití na opuštěném ostrově.

Aktuálně je k dispozici pouze režim jednoho hráče, ale vývojáři slibují již brzy přidat i multiplayer, který dále rozšíří herní možnosti.

NetX PRO

NetX Network Tools PRO
Cena: 79,99 Kč

Velmi pokročilý nástroj pro správu sítě NetX PRO poskytne z prostředí mobilní aplikace téměř cokoliv, co může správce sítě potřebovat.

Umí skenovat celou síť a zobrazovat veškeré informace o připojených klientech, jako je IP adresa, MAC adresa, doména, výrobce a podobně. Tato zařízení pak můžete zapínat pomocí Wake On LAN či je ovládat skrze SSH. S patřičnou aplikací v připojených zařízeních můžete dokonce i vzdáleně sledovat využití jejich systémových prostředků a obsazení úložišť.

Nechybí ale ani nástroje pro diagnostiku Wi-Fi připojení, pomocí nichž můžete najít nejvhodnější pozici pro svůj router a zvolit nejméně obsazený Wi-Fi kanál, což přijde vhod například v panelácích s velkou koncentrací sítí.

 

 

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

6 komentářů

  1. Upřímně si nedovedu představit, za co Speed View GPS Pro chce peníze. Zastaralá koncepce, mizerný kód (posun obrazovky je úděsnost), nulová podpora pro cyklistu (BT/ANT+ senzory), nulová konfigurovatelnost (vyjma barvičky).

  2. Proč se také nezaměrite na aplikace zdarma pro Windows mobile? Stále mám Lumii 950 a 2 roky zaručenou podporu od výrobce, tak proč ten nejrychlejší, nejlepší atd.. systém ignorujte?

    • Protože podíl na trhu/bonita uživatelů:) Mimochodem, máš na myli Windows 10 Mobile, ne Windows Mobile.

    • uni: On má možná na mysli Windows 10 mobile, za to ty máš na mysli nádor.

  3. Jiří Májek

    Tak to bych rád věděl,kde je next pro zdarma…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).