Domů » Články » Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Přehled aplikací a her, které si dočasně můžete stáhnout zdarma

Stejně jako minulý týden, i dnes přinášíme přehled aplikací a her, které si můžete po časově omezenou dobu stáhnout zcela zdarma, ačkoliv jinak jsou placené. Dnešní díl nabídne tipy na tituly z obou platforem, ve výběru máme trojici položek pro Android a stejný počet i pro iOS.

Android

Fast Camera – HD Camera Professional

Pokročilá fotografická aplikace Fast Camera nabídne celou řadu nastavení, která ne vždy bývají obsažena v tovární aplikaci pro focení. Umožňuje zcela manuálně nastavit ISO, rychlost závěrky, expozici, vyvážení bílé a nechybí dokonce ani ruční ostření, což přijde vhod nejen při pořizování makro fotografií. Samozřejmostí jsou pak různé filtry, pomocné mřížky a konfigurovatelná tlačítka.

Ošizena není ani video část aplikace – nastavit lze snímkovou frekvenci, bitrate a na podporovaných zařízeních lze natáčet dokonce i 4K video.

Drawtopia Premium

Drawtopia Premium
Cena: 59,99 Kč

Hra Drawtopia přichází s jednoduchým cílem – dostat bílou kuličku do „exitu“. Úkol zní jednoduše, při jeho provádění se ale nejednou pořádně zamyslíte. Kuličce totiž musíte vytvářet kreslením cestu, po níž bude následně za respektování fyzikálních zákonů cestovat ke svému cíli, či záhubě. Aby to nebylo tak jednoduché, v pozdějších fázích hry přijdou i věci, jako je měnící se gravitace v průběhu trati a další záludnosti.

Zabavit se můžete 60 levely rozdělenými do sedmi úrovní, takže by vás Drawtopia nemusela hned tak omrzet.

Decimal Binary Fun Pro

Téměř každý zná legendární hru 2048. Tento titul ji v mnoha ohledech připomíná, ale při hraní budete potřebovat více matematického myšlení a logiky, než štěstí. Cílem je totiž převádět čísla z desítkové soustavy do binární za využití pestrobarevné mřížky nul a jedniček, jejíž velikost si lze v závislosti na požadované obtížnosti měnit.

S dynamicky generovanými levely nebudete mít o zábavu a případné výbuchy vzteku nouzi. Pokud máte tedy alespoň trochu matematické myšlení, určitě si tuto hru nainstalujte!

iOS

Taps

‎Taps: Beautifully Simple
Cena: 49,00 Kč

Taps je další hrou z kolekce oddechovek, s níž si můžete zároveň cvičit logické myšlení. Oproti ostatním hrám tohoto „mřížkového“ typu ale přichází se zcela novým konceptem. Mřížky jsou na herní ploše dvě, horní slouží jako vzorová a spodní už je vaše herní pole. Cílem je, aby mřížky vypadaly na konci každého levelu stejně – tedy v nich byla obsažena stejně rozložená čísla.

Kliknutím na políčko se zvýší hodnota jeho a čtyř přímo sousedících políček o jedničku, čímž postupně můžete vytvářet tabulku odpovídající předobrazu. Jakkoliv jednoduché se to v prvních levelech zdá, brzy poznáte, že v pokročilých úrovních se už musíte opravdu soustředit na pořadí, v jakém začnete hodnoty modifikovat.

Pro opravdové fajnšmekry je pak k dispozici i pokročilý mód, v němž lze dvojitým dotykem vytvářet i záporné hodnoty. Hra nabízí 400 úrovní v kampani a hrát lze i levely generované na základě vašich požadavků.

TapMeasure – AR utility

Po aplikaci pro vytváření půdorysů z minulého týdne přicházíme s již druhým titulem, který využívá platformu pro rozšířenou realitu ARKit od Applu. Požadavkem pro kompatibilitu této aplikace je tak iOS 11 a iPhone 6S či novější.

Z názvu TapMeasure lze odvodit, k čemu je aplikace určená. Pouhým namířením kamery dokáže měřit všemožné vzdálenosti a ušetřit vám tak lezení po kolenou s metrem, ale nabídne i pokročilejší funkce. Těmi je například detekce hran a geometrických objektů či jakási „vodováha“. V praxi to funguje tak, že aplikace sama pozná obrázek na zdi, zvýrazní jeho obrysy a ukáže vám, o kolik stupňů nakřivo visí.

Pro aplikaci najdete dříve nebo později využití asi téměř jistě, takže bych neváhal s její instalací, dokud je zdarma!

Picfx

Ani pro jablečnou platformu nebude v dnešním dílu chybět aplikace spojená s focením. Tou je poněkud krkolomně znějící titul Picfx – univerzální nástroj pro rychlé a intuitivní úpravy fotografií.

Silnou stránkou Picfx je fakt, že si v ní najde něco každý. Chcete jen rychle vylepšit fotku z dovolené a nahrát ji na Instagram? Není problém, aplikace v sobě ukrývá celý balík zajímavých rychlých filtrů. Dáváte přednost manuálním úpravám? Zkrátka nepřijdete ani vy. V aplikaci se dá pomocí jednoduchých táhel upravit i několik základních parametrů, jako je expozice či tonalita.

Příjemným bonusem je i možnost upravovat nejen fotografie, ale i videa.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Kamera potěší, sice 30kc není třeskuté moc, většinou když občas něco kupují se pohybují mezi 50-200, ale proč ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).