Představí Meizu telefon s čtečkou otisků v displeji? Patent tomu nasvědčuje

Čtečky otisku prstů, které jsou přímo v panelu displeje, jsou v poslední době velmi často diskutovaným tématem. Hlavní hráči, jako například Samsung nebo Apple, zatím nepřišli na trh s žádným zařízením, které by dokázalo otisk prstu snímat i přes displej. Model X20 Plus UD čínského výrobce Vivo má v tomto odvětví nesmazatelné prvenství, teď je jen otázka kdy a kteří výrobci se přidají.

Patent Meizu

Blízko k tomu má čínská společnost Meizu, která tuto technologii již delší dobu rozvíjí a věnuje se jejímu použití. V posledních dnech na veřejnost vypluly snímky z čínské patentové kanceláře, ve které je možno si všimnout telefonu s tenkými rámečky kolem displeje, v jehož spodní části je symbol otisku prstu.

Patent Meizu

Nikoho nepřekvapí, že čtečka bude využívána jak pro odemykání telefonu, tak pro autorizaci plateb. Není jisté, jak velká bude oblast, na které bude možno prst snímat, podle dostupných snímků to bude pouze malá linie ve spodní části displeje. Ačkoli byly snímky odhaleny až v posledních dnech, samotný patent byl ve schvalovacím procesu již od dubna roku 2017, takže je možné, že Meizu od té doby pokročilo s vývojem.

Podle zdrojů by se měly první smartphony od tohoto výrobce s čtečkou pod displejem objevit někdy do třetího čtvrtletí tohoto roku.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku