Domů » Bleskovky » Představí Meizu telefon s čtečkou otisků v displeji? Patent tomu nasvědčuje

Představí Meizu telefon s čtečkou otisků v displeji? Patent tomu nasvědčuje

Čtečky otisku prstů, které jsou přímo v panelu displeje, jsou v poslední době velmi často diskutovaným tématem. Hlavní hráči, jako například Samsung nebo Apple, zatím nepřišli na trh s žádným zařízením, které by dokázalo otisk prstu snímat i přes displej. Model X20 Plus UD čínského výrobce Vivo má v tomto odvětví nesmazatelné prvenství, teď je jen otázka kdy a kteří výrobci se přidají.

Patent Meizu

Blízko k tomu má čínská společnost Meizu, která tuto technologii již delší dobu rozvíjí a věnuje se jejímu použití. V posledních dnech na veřejnost vypluly snímky z čínské patentové kanceláře, ve které je možno si všimnout telefonu s tenkými rámečky kolem displeje, v jehož spodní části je symbol otisku prstu.

Patent Meizu

Nikoho nepřekvapí, že čtečka bude využívána jak pro odemykání telefonu, tak pro autorizaci plateb. Není jisté, jak velká bude oblast, na které bude možno prst snímat, podle dostupných snímků to bude pouze malá linie ve spodní části displeje. Ačkoli byly snímky odhaleny až v posledních dnech, samotný patent byl ve schvalovacím procesu již od dubna roku 2017, takže je možné, že Meizu od té doby pokročilo s vývojem.

Podle zdrojů by se měly první smartphony od tohoto výrobce s čtečkou pod displejem objevit někdy do třetího čtvrtletí tohoto roku.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. Má někdo zkušenost s takovýmto „bezrámečkovým“ telefonem? Já mám HTC 10, který má výrazné okraje a už navigační tlačítka v nich mě někdy štvou. Protože potřebuju někdy telefon odložit, zvednout a jinak s ním manipulovat, ale nechci ho buďto zapnout nebo vypnout, jít zpět ani nic jiného (záleží na situaci) a nebo ho držet bezpečně, aby mi nespadl na dlažbu (typicky na WC) a jsem tedy za ty okraje „rád“. Nedovedu si představit mít telefon bez rámečků, který nebudu moct téměř uchopit, aniž by došlo k dotyku na displeji ..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).