Domů » Bleskovky » Předběhne Samsung Apple? Note8 má nabídnout 4K video při 60 fps (oživeno)

Předběhne Samsung Apple? Note8 má nabídnout 4K video při 60 fps (oživeno)

Apple u svých letošních modelů oznámil podporu pro 4K video při 60 snímcích za vteřinu. Odpověď Samsungu na sebe však nenechala příliš dlouho čekat a stejná funkce byla oznámena i pro jeho nejnovější vlajkovou loď Galaxy Note8 (recenze).

Na webu Samsungu se krátce po představení nových iPhonů objevila informace o tom, že telefon nabízí 4k video při 60 fps. Šlo ale pouze o chybu a údaj už z produktové stránky k Note8 zmizel…

O novince informoval samotný Samsung na oficiální produktové stránce modelu Note8. Bude tedy zajímavé sledovat, kdo přinese možnost nahrávání ve 4K při 60 fps jako první. Pokud však uvážíme, že se nové iPhony začínají prodávat již za několik málo dní, nemá Samsung na distribuci aktualizace příliš mnoho času. Vzhledem k tomu, že má Note8 obdobný hardware jako Galaxy S8, mohli by se tohoto vylepšení v budoucnu dočkat i majitelé tohoto modelu.

https://smartmania.cz/recenze-samsung-galaxy-note8-navrat-krale-ve-velkem-stylu/

Aktualizováno ve 22:30: Všechno je nakonec jinak a Note8 se zřejmě 4k videa při 60 fps nedočká. Jak se totiž ukázalo, údaj s 60 fps byl chybný – jednalo se o chybu ze strany Samsungu, která se nedopatřením dostala na produktovou stránku. Důvodem, proč se této snímkovací frekvence nedočkáme, je použitý čip Snapdragon, které podporují nahrávání do maxima 30 fps – nicméně to se týká pouze amerického trhu. V Evropě prodávaná verze nabízí procesor Exynos 8895, který dokonce podporuje natáčení 4K videa až do neuvěřitelných 120 fps. Vychází z toho tedy to, že pokud by chtěl Samsung tuto funkci implementovat, stalo by se tak jen u evropských modelů a v USA by měli smůlu. Vypadá to tedy, že první, kdo 4k video při 60 fps nabídne, skutečně bude Apple s novými iPhony.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments