Domů » Bleskovky » Předběhne Samsung Apple? Note8 má nabídnout 4K video při 60 fps (oživeno)

Předběhne Samsung Apple? Note8 má nabídnout 4K video při 60 fps (oživeno)

Apple u svých letošních modelů oznámil podporu pro 4K video při 60 snímcích za vteřinu. Odpověď Samsungu na sebe však nenechala příliš dlouho čekat a stejná funkce byla oznámena i pro jeho nejnovější vlajkovou loď Galaxy Note8 (recenze).

Na webu Samsungu se krátce po představení nových iPhonů objevila informace o tom, že telefon nabízí 4k video při 60 fps. Šlo ale pouze o chybu a údaj už z produktové stránky k Note8 zmizel…

O novince informoval samotný Samsung na oficiální produktové stránce modelu Note8. Bude tedy zajímavé sledovat, kdo přinese možnost nahrávání ve 4K při 60 fps jako první. Pokud však uvážíme, že se nové iPhony začínají prodávat již za několik málo dní, nemá Samsung na distribuci aktualizace příliš mnoho času. Vzhledem k tomu, že má Note8 obdobný hardware jako Galaxy S8, mohli by se tohoto vylepšení v budoucnu dočkat i majitelé tohoto modelu.

https://smartmania.cz/recenze-samsung-galaxy-note8-navrat-krale-ve-velkem-stylu/

Aktualizováno ve 22:30: Všechno je nakonec jinak a Note8 se zřejmě 4k videa při 60 fps nedočká. Jak se totiž ukázalo, údaj s 60 fps byl chybný – jednalo se o chybu ze strany Samsungu, která se nedopatřením dostala na produktovou stránku. Důvodem, proč se této snímkovací frekvence nedočkáme, je použitý čip Snapdragon, které podporují nahrávání do maxima 30 fps – nicméně to se týká pouze amerického trhu. V Evropě prodávaná verze nabízí procesor Exynos 8895, který dokonce podporuje natáčení 4K videa až do neuvěřitelných 120 fps. Vychází z toho tedy to, že pokud by chtěl Samsung tuto funkci implementovat, stalo by se tak jen u evropských modelů a v USA by měli smůlu. Vypadá to tedy, že první, kdo 4k video při 60 fps nabídne, skutečně bude Apple s novými iPhony.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

18 komentářů

 1. To by bylo vůči majitelům Snapdragonů nefér,co? Spíš mě zaráží, proč ostatní výrobci (někteří) disponující Snapdragonem 820 a 835 nenabízejí Slow motion 240 fps,když Samsung Galaxy S7 se Snapem 820 slowmotion s 240fps zvládne….

 2. A jak dlouhé video půjde takhle natočit, nebude to omezené?

 3. TVL a k cemu je takove rozliseni na mobilu? Absolutni nesmysl.

  • Proč nesmysl? ????
   Pokud máš doma něco,co ti 4K přehraje,tak proč ne? Nemusíme se na to dívat jen na mobilu,ne?

  • U videa to má velký smysl – rozdíl v kvalitě oproti fullHD je značný, a když střiháš můžeš si i udělat výřezy.
   Na iPhone 2 roky točím vše v 4K a ta kvalita je moc fajn a přidání 60 fps velmi vítám.

  • To je hezké že kdo má 4K TV… si to přehraje ale pokud bude nahrávat jen 5minut a pak se začne přehřívat jak to bývá(lo) u 4K 30FPS. Tak je vám 60fps k prdu.

  • Hele,na Samsungu Galaxy S7 jsem v 4k natočil něco přes 15 minut a k zandemu přehřívání nedošlo…záleží na výrobci.

  • No a zkus 1 hodinu aby to melo smysl.

  • Tak nejprve píšeš 5 minut, točil jsem tak 15….a najednou je z toho hodina??no extra kvůli tebe zkusím třeba 30 minut…a dám ti vědět.

 4. Tak není důležité, kdo s 60 fps u 4K přijde první, ale u koho bude dávat větší smysl. A to vzhledem k většímu displayi a podpoře VR bude jednoznačně Samsung.

  • Jenže to by samsung musel mít 4K displeje aby to mělo smysl u VR na QHD by to bylo o ničem.

  • Tak to je jasné. Předpokládám, že další Note a S9 budou mít 4K display.

  • Stejne to zas klasicky prednastavi na 1080p aby setrili baterku lol

  • Hlavně to skoro žádnou baterku nešetří….jen to degraduje kvalitu zobrazení….nemá to smysl…

  • lukass71: Tak si to přenastavíš na 4K, když budeš chtít. U Samsungu se nekoná žádný diktát, co je pro tebe nejlepší.

  • To sice ne, ale uz jen to prednastaveni ukazuje, ze doporuceny rozliseni neni to, ktere vsude propaguji, a ze je „lepsi“ neplytvat baterii. Jako ono uprimne, stejne ten rozdil nikdo nepozna, takze je to asi jedno

 5. Apple opět s něčím přišel a androidi tupé stádo má opět potřebu kopírovat, jak typicke. Tohle se opakuje každý rok. A teď samsung pochopil ze to okopirovat letos ani nedokážou a tak odchází s nepořízenou.

 6. Copy&paste se vymstilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).