TOPlist

Pozor na Minecraft! Falešné bezplatné verze na Google Play obsahují malware

minecraft 01
  • Nemáte náhodou na mobilu nainstalovanou falešnou hru Minecraft?
  • McAfee odhalilo bezpečnostní hrozbu v 38 aplikací à la Minecraft

Minecraft patří k nejznámějším hrám v historii. I z toho důvodu vznikají různé kopie – ať už na PC, tak na mobilní telefony – které se na trendu snaží přiživit. Ne vždy se ale vyplatí sáhnout po bezplatném fejku. Bezpečnostní obr McAfee, provozující stejnojmenný antivirový program, totiž odhalil malware hned v 38 aplikacích maskujících se za Minecraft.

Podle McAfee šlo celkově o 38 her, které svou grafikou i hratelností napodobují Minecraft. Tyto hry mají v Google Play velkou popularitu, jak jinak si vysvětlit, že zdroj hovoří o celkovém součtu až 35 milionů stažení. Největší počet stažení těchto fejků pochází z USA a Kanady, Jižní Koreje, Brazílie a samozřejmě i z Evropy.android malware midjourneyNepřehlédněte

Telefony s Androidem drancuje malware! Tyto aplikace okamžitě odstraňte

O jaké tituly se jedná? Celkový seznam nebezpečných aplikací najdete v analýze McAfee. Tady jen pro zajímavost pětice nejúspěšnějších:

  • Block Box Master Diamond (víc jak 10 milionů stažení)
  • Craft Sword Mini Fun (víc jak 5 milionů stažení)
  • Block Box Skyland Sword (víc jak 5 milionů stažení)
  • Craft Monster Crazy Sword (víc jak 5 milionů stažení)
  • Block Pro Forrest Diamond (přes 1 milion stažení)

Pokud jednu z inkriminovaných aplikací máte nainstalovanou, nebo třeba vaše dítko, okamžitě zjednejte nápravu a aplikaci odstraňte. Obsahuje totiž malware HiddenAds. Ten byl poprvé objeven vloni a škodí tím, že zobrazuje v systému reklamy. Kromě toho je bez dovolení zobrazuje i na pozadí, čímž vydělává provozovatelům peníze.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku