Domů » Bleskovky » Pozdrav slunci: tohle chytré oblečení vám poradí, jak správně cvičit jógu

Pozdrav slunci: tohle chytré oblečení vám poradí, jak správně cvičit jógu

Cvičení jógy je spojeno s mnoha benefity pro tělo i mysl, samotné pózy však nemusí být pro začátečníky nejsnadnější. Pokud neradi chodíte na skupinová cvičení a soukromé lekce s lektorem jsou pro vás finančně příliš náročné, firma TuringSense chystá Pivot Yoga, tedy chytré oblečení, které vám se cvičením pomůže.

Oblečení je vybaveno mnoha sensory, které v reálném čase snímají vaši aktuální pózu. Tu si můžete promítnout na obrazovku jako jakéhosi avatara a porovnat, jak se vaše cvičení podobá správné poloze, kterou předvádí instruktor. K tomu je potřeba i aplikace, jež jde ovládat i hlasem a která je v současnosti pouze pro iOS, pro Android by měla dorazit později.

Pozor na sušičku!

V oblečení je pak zabudovaná nevyměnitelná baterie, jež by měla vystačit na 5 hodin cvičení. Prát můžete ve studené vodě, nicméně do sušičky produkt nesmí. Kalhoty a tričko zakoupíte za 99 dolarů (2250 Kč), video lekce pak vyjdou na 19 dolarů (435 Kč) měsíčně. Prozatím jsou předobjednávky dostupné pouze pro region Spojených států a Kanady, první zásilky by ze skladů měly odejít na jaře příštího roku.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *