Domů » Bleskovky » Používáte bezplatnou verzi LastPass? Připravte se na drastické omezení

Používáte bezplatnou verzi LastPass? Připravte se na drastické omezení

Máte svá hesla uložená ve službě LastPass, kterou provozuje společnost LogMeIn? V tom případě se u bezplatné verze připravte na poměrně drastické omezení, které vstoupí v platnost příští měsíc 16. března. Od tohoto dne si budete muset vybrat, na jakém typu zařízení budete aplikaci provozovat; zda na mobilních zařízeních, nebo počítačích.

bezpecnost cybersecurity

LastPass zdarma? Buď jen na počítači, nebo na smartphonu

Zatímco dosud byl u bezplatného účtu limitem počet uložených hesel, mezi zařízeními bylo možné přeskakovat dle libosti. Nyní si budete muset vybrat, zda budete LastPass provozovat na:

  • Mobilním zařízení – telefony, chytré hodinky, tablety
  • Počítači – aplikace pro stolní počítače s Windows, macOS a Linux, rozšíření do webového prohlížeče

Lze předpokládat, že se najdou kategorie, které se překrývají; tablety s Windows budou pravděpodobně rozpoznávány jako počítače. Jak to bude s iOS/iPadOS aplikacemi na počítačích Mac s ARMovými čipsety, zatím nevíme.

lastpass

Po 16. březnu si každopádně budete muset vybrat požadovanou kategorii, kterou můžete celkem třikrát změnit; poté to již možné nebude. Pokud budete chtít i nadále synchronizovat svá hesla napříč kategoriemi, budete muset zainvestovat do prémiového účtu, který přijde na 2,90 EUR měsíčně (asi 75 korun) za jednotlivce, popř. 3,90 EUR (asi 100 korun) za 6člennou rodinu.

Letošní rok, zdá se, výrazně omezí oblíbené služby, které jsme byli zvyklí používat zdarma. V červnu například Google „zařízne“ bezplatnou zálohu fotografií do služby Google Fotky nad kapacitu 15 GB.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.