Domů » Bleskovky » Potvrzeno: všechny nové Nokie dostanou update na Android O

Potvrzeno: všechny nové Nokie dostanou update na Android O

Společnost HMD, která stojí za novodobými smartphony značky Nokia, již dříve pro své telefony přislíbila příkladnou softwarovou podporu zahrnující zejména vydávání pravidelných bezpečnostních záplat Androidu a rychlé vypouštění nových verzí systému. Finská společnost nyní oficiálně potvrdila, že všechny její dosud představené smartphony obdrží chystaný Android O, jakmile bude pro výrobce zařízení dostupný finální kód.

HMD má velkou výhodu v tom, že u svých telefonů vsadilo na čistý Android, tudíž bude moci těžit z nedávno představeného Projectu Treble, který má aktualizace systému pro výrobce smartphonů značně zjednodušit.

Project Treble od Google: pomalé aktualizace Androidu se mají stát minulostí

Dá se předpokládat, že finální verze Androidu O vyjde někdy na podzim, a pokud Project Treble skutečně bude fungovat, mohly by nové Nokie dostat nový Android ještě v letošním roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments