Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Shazam se oficiálně stává majetkem Applu

Potvrzeno: Shazam se oficiálně stává majetkem Applu

Víkendová spekulace se potvrdila, Apple právě oznámil, že koupil společnost Shazam stojící za stejnojmennou populární aplikací k rozpoznávání hudebních skladeb. Apple již dříve integroval hudební funkce Shazamu do své asistentky Siri a do služby Apple Music, v budoucnu by však mohl využít i další služby, které Shazam nabízí.

Shazam

 

Shazam totiž (stejně jako Apple) koketuje s rozšířenou realitou, a kromě hudby na základě poslechu umí rozpoznávat i vizuální obsah, například obaly knih, časopisů, zboží, obalů CD, apod. V budoucnu se tak možná dočkáme, že Siri bude schopná odpovědět na otázky typu: „O čem je tato kniha, jaký žánr hudby je na tomto CD“, apod. Výše akvizice oznámena nebyla, podle serverů TechCrunch a Recode se má jednat o 400 milionů dolarů (asi 8,7 miliard korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Přecházím na SoundCloud.

 2. Škoda, byla to dobrá apka. Myslím, že Apple jí sežere pro sebe, nebo zpoplatní.

  • Nemá důvod. Chce obsah pro Siri, nechá jej sbírat klidně i Androidisty. A zadara.

  • Apple není Microsoft, takže je zde velmi malá šance, že ji pokazí.

 3. Používám funkci od Google s widgetem na plochu s popiskem „Co je to za písničku“.
  Je to malé, rychle a přehledně a Shazam a podobně služby se můžou jít zahrabat.

  • Já se jednoduše zeptám Siri, co právě hraje za písničku a neřeším nějaké widgety a podobné blbůstky… :)

  • Samozřejmě, to jde velice jednoduše, ale opravdu by mě zajímalo, co ti na dotaz „co právě hraje za písničku“ odpoví.? :D

 4. ja fičím už roky na SoundHound :P

 5. Radeczek
  Tak google má také asistenta teď si honem nevzpomenu ALO či google now podporuje hlasové příkazy, možná i v češtině, tyhle funkce však nepoužívám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).