Potvrzeno: i levná Nokia 3 dostane update na Android 8.0

Telefony Nokia od společnosti HMD Global mají od začátku přislíbenou příkladnou softwarovou podporu, a zdá se, že ji finská firma skutečně dodržuje – v tomto týdnu obdržely smartphony Nokia 5 a 6 balík posledních srpnových bezpečnostních záplat systému Android, prakticky společně s referenčními smartphony Nexus a Pixel. Vzadu zůstává nejlevnější model Nokia 3, ale ani na tu v HMD nezapomněli.

Podle oficiálního vyjádření produktového manažera HMD na Twitteru dostane Nokia 3 společně s jejími vybavenějšími sestrami update na chystaný Android 8.0. Aktualizace má přijít údajně ve včasném termínu, čímž má HMD zahanbit veškerou konkurenci. Ještě před vypuštěním Androidu 8.0 má Nokia 3 obdržet update na Android 7.1.1, ten by měl dorazit do konce srpna. Za tento přístup si HMD rozhodně zaslouží palec nahoru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. xoxo (neregistrovaný)

    LOL, a bude se s e k a t jeste vic jak na and. 7.1.1.? :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *