Domů » Bleskovky » Potvrzeno: i levná Nokia 3 dostane update na Android 8.0

Potvrzeno: i levná Nokia 3 dostane update na Android 8.0

Telefony Nokia od společnosti HMD Global mají od začátku přislíbenou příkladnou softwarovou podporu, a zdá se, že ji finská firma skutečně dodržuje – v tomto týdnu obdržely smartphony Nokia 5 a 6 balík posledních srpnových bezpečnostních záplat systému Android, prakticky společně s referenčními smartphony Nexus a Pixel. Vzadu zůstává nejlevnější model Nokia 3, ale ani na tu v HMD nezapomněli.

Podle oficiálního vyjádření produktového manažera HMD na Twitteru dostane Nokia 3 společně s jejími vybavenějšími sestrami update na chystaný Android 8.0. Aktualizace má přijít údajně ve včasném termínu, čímž má HMD zahanbit veškerou konkurenci. Ještě před vypuštěním Androidu 8.0 má Nokia 3 obdržet update na Android 7.1.1, ten by měl dorazit do konce srpna. Za tento přístup si HMD rozhodně zaslouží palec nahoru.

Recenze Nokia 3: Android pro nenáročné

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. LOL, a bude se s e k a t jeste vic jak na and. 7.1.1.? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).