Domů » Bleskovky » Potvrzeno benchmarkem: iPhone 7 Plus má 3 GB RAM, výkonem předčí iPad Pro

Potvrzeno benchmarkem: iPhone 7 Plus má 3 GB RAM, výkonem předčí iPad Pro

Zatímco výrobci smartphonů s Androidem se předhánějí, kdo vybaví svůj telefon větší kapacitou operační paměti, Apple si až do loňského roku u iPhonů vystačil s 1 GB RAM, teprve u modelů 6S a 6S Plus toto množství zdvojnásobil. A letos navyšoval kapacitu zase, byť pouze u většího z obou telefonů.

iphone-7-plus-3gb-ram-geekbench

Alespoň to tvrdí benchmark GeekBench, v němž byl nový iPhone 7 Plus otestován, Apple totiž velikost operační paměti v oficiálních specifikacích neuvádí. Více RAM v kombinaci s novým čipsetem Apple A10 zajistilo novému iPhonu v benchmarku velmi vysoké hodnocení (3233 / 5 363 bodů), dokonce vyšší než má 12,9″ iPad Pro (3 075 / 4 887 bodů), který byl dosud považován za nejvýkonnější iOS zařízení vůbec. Jen je škoda, že Apple mezi menším a větším iPhonem čím dál více rozevírá nůžky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments