Potvrzeno: Android O vyjde na konci léta

Z právě probíhající vývojářské konference Google I/O nyní přišla informace o dostupnosti finální verze Androidu O. Dave Burke, viceprezident vývoje Androidu, nyní potvrdil, že se vydání ETA verze dočkáme někdy ke konci léta.

Android O nabídne řadu nových vlastností a vylepšení. Kromě optimalizací a navýšení rychlosti to bude i nový režim Picture-in-Picture (obraz v obraze), vylepšené notifikace, pokročilé vyplňování a našeptávání údajů či vyšší energetickou úspornost, která se pozitivně projeví na vyšší výdrži zařízení.

Google včera v noci pro vybraná zařízení uvolnil druhé Developer Preview Androidu O, které si můžete stáhnout zde. Otázkou zůstává, po jaké cukrovince bude nejnovější verze systému pojmenována? Jako nejpravděpodobnější se aktuálně jeví název Oreo, číselně by mělo jít o verzi 8.0, i když potvrzené to zatím není.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Jeden komentář

  1. lololol (neregistrovaný)

    A dostane ho zase 1% sucasnych modelov, penetracia za rok mozno 2-3%. Dookola to iste.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *