Domů » Bleskovky » Potenciál se vyčerpal: uživatelé ztrácejí zájem o nové aplikace

Potenciál se vyčerpal: uživatelé ztrácejí zájem o nové aplikace

Pamatujete na doby, kdy jsme stahovali nové aplikace a aktivně je vyhledávali? V těchto dobách také spolu Apple a Google soutěžili, kdo bude mít ve svém obchodě s aplikacemi více kousků, čímž se snažili dokázat popularitu a rentabilitu své platformy. Stejně jako jsme se na posledních konferencích nedozvěděli, jaký je aktuální počet aplikací v App Store či Obchodu Play, tak nás přestaly nové aplikace zajímat.

Uživatelé ztrácejí zájem o aplikace

Z analýzy top 30 aplikací pro iOS, kterou uskutečnil Eric Feng, zjistil, že průměrné stáří těchto nejstahovanějších aplikací se změnilo. Zatímco před pěti lety bylo průměrné stáří tohoto výběru aplikací dva roky, nyní průměrné stáří narostlo na pět let. Zároveň se také ustálily preference uživatelů, kteří stahují stále stejné aplikace – ať už se jedná o Spotify pro hudbu, či Netflix pro filmy.

aplikace

V rámci aplikací se, jak se zdá, potenciál vyčerpal. V případě her se nicméně jedná o úplně jiný příběh, neboť v tomto ohledu uživatelé stále vyhledávají nové a zajímavé tituly.

A jak jste na tom vy? Hledáte a stahujete nové aplikace? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments