Cena:

Posune Snapdragon 845 hranice? Spekuluje se o 7nm procesu

V tomto týdnu chystá Qualcomm tiskovou konferenci, na které představí nový čipset Snapdragon 660 a údajně ještě dva další. Na příští procesor do vlajkových zařízení je samozřejmě ještě brzy, ale i o něm už se hovoří; zatím je kvůli posloupnosti nazýván jako Snapdragon 845 a o jeho výrobu prý bojují Samsung a TSMC.

qualcomm-logo-635x476

Dosud se spekulovalo, že motor příštích vlajkových lodí bude vyroben 2. generací současného 10nm procesu, podle nejnovějších informací nás však příští rok čeká záplava 7nm čipsetů, a to nejen od Qualcommu, ale i od MediaTeku, NVidie či Huawei. Jeden z raných prototypů 7nm Snapdragonu 845 je údajně již v továrnách TSMC testován. Díky přechodu na modernější proces mají být nové čipy o 25 – 35 procent výkonnější a efektivnější než současná generace, první zařízení se Snapdragonem 845 ale očekávejme až v příštím roce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.