Domů » Bleskovky » Nové Porsche 911 nebude podporovat funkci Android Auto. Google prý shromažďuje příliš mnoho dat

Nové Porsche 911 nebude podporovat funkci Android Auto. Google prý shromažďuje příliš mnoho dat

Pokud jste chtěli v novém modelu legendárního Porsche 911 používat systém Android Auto od Googlu, budete nejspíš zklamaní – podle posledních zpráv se automobilka  u tohoto modelu rozhodla zrušit podporu systému Android Auto, pravděpodobně protože tato platforma odesílá údaje o vozidle a jeho pohybu na servery Googlu.

Magazín Motor Trend tvrdí, že Google v rámci dohody s automobilkou, která chce svůj vůz vybavit podporou Android Auto, požaduje shromažďování a odesílání specifických dat přímo do svého sídla v kalifornském Mountain View. Jedná se o údaje jako je rychlost vozidla, poloha škrticí klapky, teplota oleje/chladicí kapaliny a mimo jiné také otáčky motoru.


Nové Porsche 911

Google v podstatě žádá kompletní OBD2 záznam kdykoli někdo aktivuje Android Auto. Takový přístup se vedení automobilky Porsche nelíbí, protože právě tyto data považuje za tajný recept, díky kterému jsou jejich auta speciální, navíc poskytovat podobná data multimiliardové společnosti, která v současnosti pracuje na vývoji vlastního auta, nezní jako dobrý nápad ani za sebelepších okolností.

V článku ještě dodává, že nový model Porsche 911, který bude na trhu dostupný v roce 2017, bude i nadále podporovat systém od společnosti Apple s názvem CarPlay. Ten totiž ve smlouvě vyžaduje pouze odesílání informací o pohybu vozu.


Porsche ve svých nových modelech zatím podporuje řešení CarPlay od Applu

Pochybnosti můžou nastat ve chvíli, kdy nám dojde, že Porsche patří do skupiny VW AG (Volkswagen Group) jejíž některé jiné značky se již zavázaly k implementaci podpory Android Auto do svých vozů. Je tedy přinejmenším jasné, že ať se děje cokoli, není to zásluhou samotných vlastníků automobilky Porsche a není tedy zdaleka jisté, zda nakonec Android Auto nenajdeme i v legendárním Porsche 911.

Jan Nedbal

3 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  To znie rozhodne rozumne. Nechcem si predstavit, co Googlu posielam zo svojej P8 :/

 2. Vždyť je to sluníčkový opensource.

 3. lerion (neregistrovaný)

  „Porsche patří VAG (Volksvagen Audi Group)“ Co je to ta VAG za firmu? Ja neznam zadnou Volksvagen Audi Group. Dokonce neznam ani zadnou Volkswagen Audi Group. Nebo ze by si to autor popletl a myslel Volkswagen Aktiengesellschaft, tedy VW AG?

  Navic neni treba vse hned svalovat na vedeni VW AG. Napriklad Audi a Bentley jsou take v ramci koncernu prakticky samostatne automobilky. Stejne tak tomu je u Porsche. Lamborghini je naopak spise vice pod Audi nez pod VW.

  A to, ze VW da do Golfu Android Auto jeste absolutne vubec nic nevypovida o tom, co tam muze/musi/chce dat Porsche…

  Posledni odstavec bych tedy doporucoval vyskrtnout. Jsou to jen domenky a smyslene veci, ktere se navic opiraji o nepravdive skutenosti…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).