Domů » Bleskovky » Populární hra ze světa Zaklínače Thronebreaker míří na Android, dočkáme se příští měsíc

Populární hra ze světa Zaklínače Thronebreaker míří na Android, dočkáme se příští měsíc

Svět z pera polského spisovatele Andrzeje Sapkowského je velkým lákadlem nejen pro filmaře, ale také pro videoherní studia. Trojdílná herní série s bělovlasým zaklínačem v hlavní roli od studia CD Projekt RED posbírala celou řadu ocenění a vysloužila si také několik menších doprovodných titulů. Jedním z nich je karetní hra Gwent, kterou před pár lety doplnil také příběhově laděný titul The Witcher Tales: Thronebreaker.

thronebreaker
The Witcher Tales: Thronebreaker míří na Android

V něm se ujmete role Meve, královny Lyrie a Rivie, která se musí vypořádat se zradou na svém dvoře a osvobodit své království od dobyvatelských sil Nilfgaardu. Na své cestě potká celou řadu známých postav, včetně jistého zaklínače v doprovodu sukničkářského barda. Souboje jsou řešeny skrze karetní minihry, které do značné míry připomínají právě samostatný Gwent.

Na něj je dokonce titul navázaný, takže hraním Thronebreakeru lze získat kartičky navíc. The Witcher Tales: Thronebreaker je už delší dobu dostupný pro PC, konzole a také platformu iOS.

Thronebreaker: The Witcher Tales | Launch Trailer

Nyní se konečně dostalo také na Android. Do hry je možné se předběžně zaregistrovat, abyste nezmeškali datum spuštění, které bylo stanoveno na 17. června. Pokud jde o cenu, je velmi pravděpodobné, že se bude pohybovat ve stejných hladinách jako na iOS, tedy okolo 10 dolarů (cca 210 korun).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).