Domů » Bleskovky » Populární aplikace FaceApp má problém. Dostala se do hledáčku FBI

Populární aplikace FaceApp má problém. Dostala se do hledáčku FBI

Sociální sítě poslední dobou zaplavily fotografie zestárlých verzí uživatelů, které má na svědomí aplikace FaceApp. Krátce po nabrání popularity nicméně vyplavala na povrch první kontroverzní informace, že ruská společnost stojící za FaceApp žádá více práv, než by měla. Možné odesílání fotografií do Ruska bez vědomí uživatelů sice společnost dementovala, nicméně některým to nestačí.

FaceApp celebrity old
Populární aplikace FaceApp má problém. Dostala se do hledáčku FBI

Do boje proti aplikaci vytáhl americký senátor Chuck Schumer, který podal podnět k vyšetřování ze strany FBI. Ve svém dopise popisuje obavu z možného odesílání fotografií milionů Američanů do rukou ruské vlády, nebo společnostem, které mají s ruskou vládou úzké vazby. Jak vyšetřování dopadne, není vůbec jisté, nicméně otázkou zůstává, jak se k aplikaci postaví ti, kteří si ji stáhli.

FaceApp budí kontroverze, především kvůli vyžadovaným právům

FaceApp má povolení používat vaše jméno, přezdívku či vzhled v jakémkoliv mediálním formátu bez nároku na kompenzaci. V praxi to znamená, že z logiky věci nedostanete za své mediální výstupy zaplaceno, kromě toho však nemůžete požadovat jejich stažení ani podávat stížnosti. FaceApp nahrává fotografie do cloudu, kde dochází k jejich zpracování.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentáře

 1. loko (neregistrovaný)

  Skoro je mi jich až líto. Tohle dělají všichni velcí šmejdi. A takový ksichtbook je ještě xkrát horší.

  Docela mi stačilo, když jsem jednou z nudy četl podmínky Samsungu…

 2. Míra (neregistrovaný)

  Asi tak, jako nejsem rusofil ale tohle musí vidět každý, ať už kauza Huawei, nebo teď Faceapp. Všichni je haněj za to, že sbírají o uživatelích data ale všichni dělají, jako by to Facebook, Google, Apple, Microsoft a další nedělali. Nemluvě na to, že Google i Facebook ma přímé vazby na americkou CIA, jestli se nepletu… Ale to přeci nikomu nevadí, protože to je Amerika ale běda, jak to udělá hnusný zlý východ…. Tohle mi přijde trochu nefér, nehledě na to, že každý se u Faceappu může rozhodnou zda ho chce nebo ne, stejně jako zda si pořídit Huawei nebo něco jiného ale u Google už takovou možnost moc nemáme, protože je všude. Ale to je v pořádku, ten špehuje pro USA…

 3. Janek (neregistrovaný)

  Další fantastická zpráva podpořená jakýmsi paranoidní senátorem USA, který se potřebuje zviditelnit jako ten správný rusobob. Samozřejmě mu vůbec nevadí špiclovácí firmy USA Facebookem počínaje a Google konče. Web je plny zpráv o chybách procesorů firmy Intel, které lze využít k mnohem sofistikovanější špionážní činnosti, ale z pohledu papalašů Spojených států je poněkud přitroublá aplikace fantastický špionážní prostředek. Toto jsou metody uplatňované v první studené válce a jak se každý může přesvědčit nastala už druhá studená válka. Pro obyčejné občany to nic dobrého nebude, lze pouze doufat, že rozumná část obyvatelů planety Země se nenechá zmanipulovat ideologickými žvásty politiků a snad přijde doba, kdy se objeví nová politická garnitura s naprosto jinou vizí rozvoje lidské společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *