Domů » Články » FaceApp vás změní: nechte umělou inteligenci pracovat s vaší tváří (recenze)

FaceApp vás změní: nechte umělou inteligenci pracovat s vaší tváří (recenze)

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak budete vypadat v důchodovém věku, jak byste vypadali v těle ženy/muže, nebo jak by vypadala vaše tvář s úsměvem z reklam na zubní pastu? Na všechno se vám pokusí odpovědět mobilní aplikace FaceApp, která se nově dostala také na platformu Android.

Ačkoliv v digitálních obchodech najdete podobných programů celou řadu, FaceApp se pyšní zejména umělou inteligencí, kterou používá ke zpracovávání fotografií. Dlužno dodat, že veškeré práce na fotografiích neprobíhají v telefonu, nýbrž na vzdáleném serveru – fotky jsou automaticky odesílány na servery společnosti, které provádí důkladné geometrické analýzy a snaží se vytvořit co nejlepší výsledek.

faceapp

Jak na to?

Aplikace je z hlediska ovládání velice jednoduchá. Buďto vyberete snímek z galerie, anebo se rovnou vyfotíte přední kamerkou. Po vybrání/pořízení fotografie je vám hned nabídnuto několik efektů, a to Collage sloužící pro změnu pohlaví, Smile pro vytvoření sexy úsměvu, Hot pro vytvoření atraktivního vzhledu, Old pro přidání vrásek a efekt Young sloužící pro omlazení.

Všechny výsledky můžete sdílet na sociálních sítích (Instagram a Facebook) nebo je stahovat do lokálního úložiště. Jaký je program v praxi? Výsledky jsou mnohdy velice povedené, někdy uspokojující a občas trochu podivné. V drtivé většině případů si však program poradí s fotografiemi velice dobře a výsledky stojí za to. Horší je akorát výsledné rozlišení – fotografie trpí nedostatkem detailů, a to i přesto, že je zdrojem fotografie ve vysokém rozlišení.

Ačkoliv vám FaceApp s určitostí neukáže, jak budete vypadat za několik let, zábavu si s aplikací rozhodně užijete.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.