Domů » Články » FaceApp vás změní: nechte umělou inteligenci pracovat s vaší tváří (recenze)

FaceApp vás změní: nechte umělou inteligenci pracovat s vaší tváří (recenze)

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak budete vypadat v důchodovém věku, jak byste vypadali v těle ženy/muže, nebo jak by vypadala vaše tvář s úsměvem z reklam na zubní pastu? Na všechno se vám pokusí odpovědět mobilní aplikace FaceApp, která se nově dostala také na platformu Android.

Ačkoliv v digitálních obchodech najdete podobných programů celou řadu, FaceApp se pyšní zejména umělou inteligencí, kterou používá ke zpracovávání fotografií. Dlužno dodat, že veškeré práce na fotografiích neprobíhají v telefonu, nýbrž na vzdáleném serveru – fotky jsou automaticky odesílány na servery společnosti, které provádí důkladné geometrické analýzy a snaží se vytvořit co nejlepší výsledek.

faceapp

Jak na to?

Aplikace je z hlediska ovládání velice jednoduchá. Buďto vyberete snímek z galerie, anebo se rovnou vyfotíte přední kamerkou. Po vybrání/pořízení fotografie je vám hned nabídnuto několik efektů, a to Collage sloužící pro změnu pohlaví, Smile pro vytvoření sexy úsměvu, Hot pro vytvoření atraktivního vzhledu, Old pro přidání vrásek a efekt Young sloužící pro omlazení.

Všechny výsledky můžete sdílet na sociálních sítích (Instagram a Facebook) nebo je stahovat do lokálního úložiště. Jaký je program v praxi? Výsledky jsou mnohdy velice povedené, někdy uspokojující a občas trochu podivné. V drtivé většině případů si však program poradí s fotografiemi velice dobře a výsledky stojí za to. Horší je akorát výsledné rozlišení – fotografie trpí nedostatkem detailů, a to i přesto, že je zdrojem fotografie ve vysokém rozlišení.

Ačkoliv vám FaceApp s určitostí neukáže, jak budete vypadat za několik let, zábavu si s aplikací rozhodně užijete.

‎FaceApp - AI Face Editor
‎FaceApp - AI Face Editor
FaceApp
FaceApp
Cena: zdarma
 • FaceApp Screenshot
 • FaceApp Screenshot
 • FaceApp Screenshot
 • FaceApp Screenshot
 • FaceApp Screenshot

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

4 komentáře

 1. orgasmic (neregistrovaný)

  Strašná blbost.
  Appka nefunguje tak jak hlásá.
  Po 1 minutě odinstalace.

  • Mi funguje dobře. Ale nesouhlasím s tím, že je to blbost. Je to přinejmenším velice zajímavé, jak dobře to funguje.

 2. Radek (neregistrovaný)

  Další zbytečnost….

 3. Johny (neregistrovaný)

  Super appka, hrozně sem se nasmál :DDD

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *