Policie začíná bojovat s navigací Waze. Jaká funkce jim vadí?

Navigace Waze

Komunitní navigace Waze patří mezi jedno z nejlepších řešení pro řidiče. Kromě samotné navigace z místa A do místa B má výhodu v podobě silné komunity, která velmi pružně reaguje na různé nepříjemnosti na silnicích, ať už to jsou zácpy, objížďky či jiné eventuality, které vás nutí změnit trasu. Z těchto nepříjemností zobrazuje také umístění rychlostních radarů, či v případě Spojených států také pozice policejních hlídek, které čekají na neukázněné řidiče.

Navigace Waze
Navigace Waze

Waze trnem oku policistů v USA

Největší policejní sbor ve Spojených státech, newyorkské policejní oddělení, nyní vytáhl do boje proti Waze a jejich zobrazování policejních hlídek. Zaslali ostrý dopis přímo do Googlu, který Waze vlastní, ve kterém požadují stažení této funkce. Konkrétně se jedná o lokalizace hlídek, které číhají na podnapilé řidiče, kteří jízdou pod vlivem ohrožují nejen sebe, ale také své okolí. Podle tvrzení policejního oddělení uživatelé sdílením pozic hlídek střízlivosti nejen ohrožují bezpečnost na silnicích, ale také porušují zákon.

blank

Google se prozatím k opatřením nechystá

Navigace Waze pochopitelně nemá určenou funkcionalitu pro identifikaci policejních hlídek, ta vykrystalizovala v rámci kreativity jejich uživatelů. Google ve svém prohlášení neopomněl zdůraznit, že bezpečnost na silnicích je jeho prioritou číslo jedna a že informování řidičů o různých typech obtíží na silnici přispívá k lepšímu a bezpečnějšímu vyhodnocování situací. Přes veškerou kritiku, která se na označování policistů v aplikaci Waze v minulosti snesla, se nezdá, že by Google sáhl k nějakým opatřením.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku