Pokud jste se dlouho nepřihlásili na Twitter, dejte si pozor. O svůj účet můžete přijít

Twitter začal rozesílat emaily uživatelům, kteří se v posledním půlroce nepřihlásili do svého účtu. V emailu najdou upozornění, že pokud do 11. prosince neodsouhlasí nové podmínky služby a nepřihlásí se, o účet přijdou.

Účelem je podle Twitteru údajně poskytnout lidem přesnější a důvěryhodnější informace, což by mělo zajistit smazání starého obsahu. Vedlejším efektem bude také uvolnění uživatelských jmen, byť není úplně jasné, kdy se tak stane.

Proces na několik měsíců

Twitter upozorňuje, že 11. prosince nesmaže zdaleka všechny neaktivní účty. Má jít o postupný proces, který bude trvat několik měsíců. Není ani jasné, jestli uvolněná uživatelská jména budou k dispozici ihned po smazání daného účtu, nebo až po dokončení celé operace v rámci nějakého většího balíku.

Ačkoliv mazání neaktivních účtů obecně vzato není nic zvláštního, na sociální síti jde o poměrně netradiční rozhodnutí. Poměrně krátký časový úsek šesti měsíců bez přihlášení totiž ohrozí i účty, které jsou používány pouze příležitostně.

To se může týkat například menších firem, lokálních provozen a podobně. Pokud ale mají aktivní emailový účet, měly by si povšimnout upozornění a přihlásit se. Podle Twitteru nejsou v ohrožení ani aktivní automatické účty.

Twitter
Twitter
Autor: Twitter, Inc.
Cena: zdarma
‎Twitter
‎Twitter
Autor: Twitter, Inc.
Cena: zdarma+

Samostatnou otázkou jsou pak profily zemřelých osob. Facebook například umožňuje osobní profil transformovat na „vzpomínkovou stránku“. Nic takového Twitter nenabízí a veškerý obsah zemřelých tak bude odebrán. Na dotaz The Verge zástupce sociální sítě potvrdil, že aktuálně žádný nástroj na zachování tohoto typu profilů není. Společnost prý ale o zavedení nějaké možnosti přemýšlí.

TIP: Co se stane s vaším účtem na Facebooku po smrti? Může si někdo přečíst vaše zprávy?

Někoho možná zklame, že celá akce neuvolní atraktivní krátká uživatelská jména. I když třeba dojde k jejich smazání, tak nové účty s délkou jména pod pět znaků založit znovu nepůjde.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku