Domů » Bleskovky » Podoba očekávaného Pixelu 5 prozrazena? Lákat má na unikátní fotoaparát

Podoba očekávaného Pixelu 5 prozrazena? Lákat má na unikátní fotoaparát

Přestože by se mohlo zdát, že na první spekulace ohledně nadcházející vlajkové lodi od Googlu je ještě poměrně brzy, opak je pravdou. YouTuber Jon Prosser totiž na svém kanálu Front Page Tech zveřejnil render s údajnou podobou Pixelu 5. Konkrétně mají být na snímku zachycena záda modelu Pixel 5 XL.

pixel 5 first render
Takhle by prý měla vypadat zadní strana chystaného Pixelu 5 XL

Prosser tvrdí, že obrázek vychází z návrhu CAD (computer-aided drafting), který byl následně zpracován ve formě 3D renderu. YouTuber se ve videu odvolává na nejmenované, avšak spolehlivé zdroje, jejichž pravost podle svých slov před publikováním videa pečlivě ověřoval.

Snaží se Google odlišit od konkurence?

Obrázek nicméně zachycuje pouze jeden ze tří prototypů, což znamená, že výsledný Pixel 5 nakonec může vypadat úplně jinak. Zbylé dva prototypy mají podle úniku standardní čtvercový kamerový modul, jaký známe z Pixelu 4.

GOOGLE PIXEL 5 - FIRST LOOK! (exclusive)

Nabídne Pixel 5 tři fotoaparáty?

Na zveřejněném renderu můžeme vidět velmi unikátní design kamerového modulu, který se vymyká řešení, na něž jsme zvyklí například u Samsungu či Applu. Hlavním důvodem k takto výrazné změně by tak nejspíše byla snaha odlišit se od největších rivalů na trhu s chytrými telefony. Kamerový modul se skládá ze tří fotoaparátů, přičemž jedním z nich by mohla být ultraširoká čočka, jejíž absence u Pixelu 4 byla Googlu často vyčítána. Pixel 5 se tradičně stane novým referenčním smartphonem pro chystaný opearační systém Android 11.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).