Domů » Bleskovky » Pocophone F1 v testu odolnosti: ustojí plastový telefon pokus o zlomení?

Pocophone F1 v testu odolnosti: ustojí plastový telefon pokus o zlomení?

Náš oblíbený youtuber JerryRigEverything dostal do svých spárů jeden z nejzajímavějších smartphonů současnosti – Pocophone F1. Ten se pyšní stejným výkonem jako konkurenční vlajkové smartphony, a přitom stojí méně než 10 tisíc korun. Kompromisem se stalo například tělo zařízení, které je pouze plastové. Má tento fakt nějaký vliv na celkovou fyzickou odolnost?

Displej telefonu je chráněn sklem Gorilla Glass 3, takže jeho odolnost vůči poškrábání je stejná jako u dražších smartphonů – škrábance způsobí až materiály s tvrdostí 6 a vyšší podle Mohse. Za sklem jsou schované i čočky předního a zadního fotoaparátu, stejně tak i čtečka otisků prstů. Zbylý zevnějšek telefonu je plastový, a to včetně okolního rámu, který imituje kov. Ostrý předmět může způsobit hluboké vrypy, záda lze dokonce poškrábat klíči nebo mincemi. Pocophone F1 tak bude v kapse vyžadovat absolutní čistotu, nebo sekundární ochranu, kterou může poskytnout přiložené pouzdro. Tedy až do chvíle, než se mezi něj a telefon dostanou drobné agresivní nečistoty.

Recenze Xiaomi Pocophone F1: extrémní výkon za hubičku

Plastové tělo není slabinou

Test ohněm displej telefonu bez úhony přežil. Jelikož se jedná o LCD panel, po deseti vteřinách došlo ke zčernání jednotlivých pixelů, po chvíli se však displej vrátil do původní podoby. Závěrečnou položkou v tortuře se tradičně stal test na ohyb, ve kterém mohlo plastové tělo odhalit své slabiny. Ale nestalo se tak, telefon odolal pokusu o zlomení a nezanechal na sobě žádné viditelné poškození.

Hardwarové parametry Pocophone F1
Systém: Android 8.1
Rozměry: 155,5 x 75,3 x 8,8 mm, Hmotnost: 180 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core 4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,8 GHz Kryo 385 Silver
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,18", Full HD+, 1080 × 2246 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 20 MPx, f/2.0
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments