Domů » Bleskovky » Po internetu koluje údajná cena ohebného Samsungu. Zájemci si pořádně připlatí

Po internetu koluje údajná cena ohebného Samsungu. Zájemci si pořádně připlatí

Ohebný displej je možná jednou z nejrevolučnějších technologií, která se na poli chytrých telefonů za poslední roky objevila. Po dlouhém vývoji se jí v příštím roce konečně dočkají první zákazníci. Jak už to však s prvními generacemi nových technologií bývá, zájemci si za ně musí připlatit. A v případě ohebného telefonu z dílen Samsungu to zřejmě bude platit dvojnásob.

Podle zákulisních informací by se cena tohoto smartphonu měla pohybovat v rozmezí od 1925 do 2565 dolarů (tedy od nějakým 44 tisíc do téměř 60 tisíc korun). Je zřejmé že ohebný Samsung Galaxy F bude zařízením, které má za úkol prezentovat schopnosti a budoucí potenciál technologie, nikoliv oslovit běžného zákazníka.

Vysoká cena má opodstatnění

Vysoká cena však dává z pohledu Samsungu smysl. Telefon se dostane pouze k vybrané hrstce nadšenců, kteří společnosti poskytnou cennou zpětnou vazbu, což povede k postupnému vylepšování technologie. Vzpomínáte si ještě na Samsung Galaxy Note Edge (recenze)? Ten přinesl do té doby nevídané zakřivení okrajů displeje. Po vydání se však u telefonu objevilo nemalé množství problémů, takže si dokážeme představit, že něco podobného dost možná nastane i v případě ohebného displeje.

Poněkud zarážející je velké cenové rozpětí. Pravděpodobně se však jedná o varianty s různou interní pamětí či různé velikosti displeje. Podobně podezřele se jeví i přesnost zmíněných cen, možná se dokonce jedná o výrobní náklady. To vše se nejspíš dozvíme až ve chvíli, kdy se první ohebný Samsung objeví na trhu, což by se mělo stát někdy v březnu příštího roku.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments