Domů » Bleskovky » Plány HTC pro příští rok: maximálně šest smartphonů a návrat k duálním fotoaprátům

Plány HTC pro příští rok: maximálně šest smartphonů a návrat k duálním fotoaprátům

Společnost HTC u svých smartphonů experimentovala s duálními fotoaparáty dříve, než to začalo být moderní – poprvé tak učinila již v roce 2011 se smartphonem HTC Evo 3D, který uměl zaznamenávat obraz stereoskopicky, poté přidávala druhou čočku k ultrapixelovým fotoaparátům smartphonů HTC One M8 a M9+.

U posledních vlajkových modelů opět HTC sází na klasické jednočočkové řešení, ovšem příští rok se k duálním fotoaparátům vrátí. Tuto informaci potvrdil prezident HTC Chialin Chang těsně po představení nového vlajkového modelu U11+, konkrétně uvedl, že HTC rozhodně příští rok představí smartphone s duálním fotoaparátem, pouze musí inženýři HTC vymyslet, jak tuto funkci nechat vyniknout. Předpokládáme však, že HTC vsadí na některé ze tří řešení, které již používá konkurence – sekundární kamerka pro záznam hloubky scény, teleobjektiv pro přiblížení, nebo monochromatický snímač pro lepší zachycení detailů.

HTC podle slov svého prezidenta představí v příštím roce pouze pět nebo šest smartphonů, kromě prémiových zařízení se chce soustředit na trh telefonů s cenou okolo 2 000 juanů (asi 6 700 korun bez DPH), kde je prý (minimálně v Číně) zoufalý nedostatek zařízení. HTC si před nedávnem zajistilo finanční injekci prodejem části mobilní divize směrem ke Google, jsme zvědaví, v jaké smartphony tyto prostředky přetaví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. A do planu si jeste dat, trochu se odlisit.Vsechno na jedno brdo a nuda leskla..

 2. htcjirka: odborník na design. Cokoliv je hezčí, než ty kalkulačky co máš doma.

 3. Není třeba on se svou sbírkou chlubí často….vše cash, něco Inna druhou, super audio hifi, prej at vidíme co do toho pouští,viz. „Jen přijďte“????, Octavii opravdu nemá…..odvážný to člověk, já si své soukromí cennim třeba víc ale je to jeho problém.

 4. Pavle
  Něco na tom je, ms má sice po stránce designu Lumie 950 v lepším průměru, zpracování zas odpovídá lowendu ale za ty prachy je to od nich celkem troufalost, no ale „nad design je třeba se povznést“ neříká to to nic?

 5. HTC pořád plánuje plánuje plánuje a příjmy pořád klesají klesají klesají…

  Nevím kdy to bylo naposledy kdy mě nějaké HTCčko zaujalo. Snad možná M7? A to jen možná. Z novější produkce nic.

  HTC už stejně považuje většina lidí za mrtvé. Povědomí označce 0. Pokud neprojdou nějakou radikální proměnou nebo se jim nepovede nějaký hype, něco převratného tak byebye…

 6. Osobně bych ocenil, kdyby aspoň jeden byl nástupcem HTC 10 – klasický formát high end telefonu s 5.2″ IPS displejem a hlavně zachovat jack s Hi-Res audiem. Bohužel 6″ „bezrámečkové“, protažené mostrum mne nezaujme.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).