Domů » Bleskovky » Plány HTC pro příští rok: maximálně šest smartphonů a návrat k duálním fotoaprátům

Plány HTC pro příští rok: maximálně šest smartphonů a návrat k duálním fotoaprátům

Společnost HTC u svých smartphonů experimentovala s duálními fotoaparáty dříve, než to začalo být moderní – poprvé tak učinila již v roce 2011 se smartphonem HTC Evo 3D, který uměl zaznamenávat obraz stereoskopicky, poté přidávala druhou čočku k ultrapixelovým fotoaparátům smartphonů HTC One M8 a M9+.

U posledních vlajkových modelů opět HTC sází na klasické jednočočkové řešení, ovšem příští rok se k duálním fotoaparátům vrátí. Tuto informaci potvrdil prezident HTC Chialin Chang těsně po představení nového vlajkového modelu U11+, konkrétně uvedl, že HTC rozhodně příští rok představí smartphone s duálním fotoaparátem, pouze musí inženýři HTC vymyslet, jak tuto funkci nechat vyniknout. Předpokládáme však, že HTC vsadí na některé ze tří řešení, které již používá konkurence – sekundární kamerka pro záznam hloubky scény, teleobjektiv pro přiblížení, nebo monochromatický snímač pro lepší zachycení detailů.

HTC podle slov svého prezidenta představí v příštím roce pouze pět nebo šest smartphonů, kromě prémiových zařízení se chce soustředit na trh telefonů s cenou okolo 2 000 juanů (asi 6 700 korun bez DPH), kde je prý (minimálně v Číně) zoufalý nedostatek zařízení. HTC si před nedávnem zajistilo finanční injekci prodejem části mobilní divize směrem ke Google, jsme zvědaví, v jaké smartphony tyto prostředky přetaví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments