Pixel, Nexus 6P, Galaxy S7 edge a LG V20 v testu: Který fotí lépe? (video)

Server AndroidHeadlines.com proti sobě postavil čtveřici nejlepších fotomobilů současnosti a srovnal, jak si telefony poradily s fotografiemi za různých situací. Jmenovitě se v testu ukázaly více jak rok starý Nexus 6P, osm měsíců starý Galaxy S7 edge a dvě novinky v podobě Google Pixel a LG V20.

Nutno říci, že fotoaparáty jsou ve všech zařízeních poměrně odlišné. Zatímco nejstarší Nexus 6P má 12,3Mpx snímač se světelností f/2.0 (1/2.3″ senzor s velikostí obrazových bodů 1.55 µm) podpořený laserovým ostřením, Samsung do Galaxy S7 edge vměstnal 12Mpx snímač se světelností objektivu f/1.7 (1/2.5″ senzor s velikostí obrazových bodů 1.4 µm) a optickou stabilizací.

Google vysvětluje, proč nové Pixely nemají optickou stabilizaci obrazu

LG naopak vsadilo na duální fotoaparát, laserové ostření a optickou stabilizaci zároveň – hlavní čip je 16megapixelový se světelností f/1.8 a sekundární je 8Mpx se světelností f/2.4. Nejnovější Pixel od Googlu má podobné parametry jako starší Nexus 6P, a to 12,3Mpx snímač se světelností f/2.0 a elektronickou stabilizací obrazu (EIS) – horší světelnost objektivu Google kompenzuje použitím obrazových bodů o velikosti 1,55 mikronu.

Společnost Google se při představení nových Pixelů nechala slyšet, že jejich dva nové kousky, Pixel & Pixel XL, mají „nejlepší mobilní fotoaparáty vůbec“. Toto tvrzení, a také hodnocení odborníků z DxOMark, kteří telefon ohodnotili 89 body, potvrzují i výsledky testu serveru AndroidHeadlines – Pixel si poradil s každou situací a hůře si vedl akorát při focení za špatných světelných podmínek.

Camera Head to Head - Pixel vs Galaxy S7 Edge vs LG V20 vs Nexus 6p

V testu překvapil obstarožní Nexus 6P, který si vedl dobře zejména při focení v noci. Naproti tomu Galaxy S7 edge měl velké problémy s detaily a například při fotografování textu z větší dálky byl text až nečitelný. Posuďte sami.

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku