Pixel Fold v problémech. Ohebný telefon značky Google nabírá další zpoždění

Google Pixel Fold Render

Na nedávné vývojářské konferenci Google I/O internetový gigant překvapivě vytáhl z rukávů všechny karty, se kterými hodlá hrát nejen letos, ale i na začátku příštího roku. Nejprve dorazí levnější smartphone Pixel 6a a sluchátka Pixel Buds Pro, poté se můžeme těšit na nové vlajkové smartphony řady Pixel 7, hodinky Pixel Watch a nakonec na zbrusu nový tablet. Jediné, co Google na I/O neukázal, byl dlouze spekulovaný ohebný Pixel Fold (někdy nazývaný též Pixel Notepad). Firma s ním pravděpodobně v krátkodobém horizontu vůbec nepočítá.

pixel fold

Podle nejnovějších informací serveru The Elec byl projekt skládacího smartphonu od Googlu opět odložen. Podle osob, které jsou s jeho vývojem obeznámené, není údajně Pixel Fold tak kompletní, jak by si jeho tvůrci přáli. Tyto zprávy ostatně neslyšíme poprvé – už na konci loňského roku informátor Ross Young uvedl, že Google dobrovolně vyklidil pozice, neboť cítil, že v oblasti ohebných zařízení nemůže konkurovat zavedeným značkám.

Pixel Fold měl mít podobný form factor jako Samsung Galaxy Z Fold. Od Korejců měl Google odebírat displeje – dovnitř měl být nasazen ohebný 7,57″UTG panel, pro vnější stranu byl připraven 5,78″zobrazovač. Američané pravděpodobně vyrobili několik prototypů, na nichž si ověřili, že v tuto chvíli nemůžou Samsungu konkurovat. Ten přeci jen letos v létě představí už čtvrtou generaci svých skládaček, přičemž do konce letošního roku jich chce vyrobit 10 milionů.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku