Domů » Bleskovky » Pixel 6 se opět odhaluje. Známe část hardwarových parametrů

Pixel 6 se opět odhaluje. Známe část hardwarových parametrů

Před dvěma týdny zveřejnil informátor Jon Prosser první obrázky smartphonů Pixel 6 a 6 Pro, které Google chystá na letošní podzim. Americký gigant letos vsadí na velmi odvážný design, se kterým se pokusí oslovit širší spektrum zájemců než o minulé modely. Oba telefony ale mají být zajímavé i svojí vnitřní výbavou.

Pixel 6 vsadí na vlastní procesor

Zatímco u minulých Pixelů se Google spoléhal na procesory od Qualcommu, letos si údajně vystačí s čipem vlastního návrhu, které vyrobí pokročilým 5nm procesem korejský Samsung. Čipset od Googlu se interně nazývá Whitechapel a podle informátora Maxe Weinbacha má nabídnout výpočetní výkon mezi loňským Snapdragonem 865 a letošním Snadpragonem 888.

Nebude se tak jednat o nejvýkonnější čipset na trhu, avšak oproti Snapdragonu 765 z loňského Pixelu 5 se patrně bude jednat o znatelný posun kupředu, a to nejen v hrubé síle, ale i v přítomnosti vlastní neurální jednotky a obrazového procesoru.

Tyto komponenty budou v případě většího Pixelu 6 Pro zpracovávat signál hned ze tří snímačů, přičemž jeden z nich by měla být periskopická „zoomovací“ kamera s rozlišením 8 megapixelů a 5násobným optickým přiblížením. U hlavního fotoaparátu se spekuluje o rozlišení 50 megapixelů.

Nové Pixely mají podle Weinbacha dorazit v několika barevných variantách – broskvové, zelené, stříbrné a černé.

Chystá se i Pixel 5a, ale…

Dle všeho Google chystá i levnější Pixel 5a, ovšem podle posledních informací má být jeho dostupnost omezena na menší počet trhů. Tento telefon bude údajně představen společně s Pixelem 6, pravděpodobně v říjnu letošního roku. Podle Weinbacha má být jeho cena vyšší než v případě loňského Pixelu 4a. Počítat můžeme se slabším čipsetem, horšími fotoaparáty a chybět má také bezdrátové nabíjení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).