Domů » Bleskovky » Takhle vypadá Pixel 6! Google se letos pořádně odváže

Takhle vypadá Pixel 6! Google se letos pořádně odváže

Smartphony Google Pixel jsou často přirovnávány k iPhonům, neboť za návrhem hardwaru a softwaru stojí jedna společnost. Jenže zatímco iPhonů se každý rok prodá okolo 200 milionů, prodeje Pixelů se počítají v jednotkách, maximálně nízkých desítkách milionů kusů. Letošní generace by ale mohla alespoň trochu zamíchat kartami.

Pixel 6

Pixel 6 a 6 Pro: Google se letos pořádně odváže

Jestliže loňské Pixely byly na první pohled docela nudné placky, ty letošní mají svým designem vybočovat z řady. Obvykle přesný informátor Jon Prosser se dostal k fotografiím reálných Pixelů, avšak kvůli ochraně zdroje je nezveřejnil přímo, ale nechal na základě těchto snímků udělat přesné 3D rendery. Obrázky v tomto článku tak mají zobrazovat skutečný vzhled chystaných telefonů, a to dokonce i se zvolenou tapetou na úvodní obrazovce.

Pixel 6 a 6 Pro 2
Google Pixel 6 a 6 Pro

Letos se máme dočkat dvou modelů, které ponesou jméno Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Oba telefony spolu budou sdílet velkou část designu, od sebe je však rozeznáte na první pohled – varianta Pro bude o trochu větší a její záda budou zdobit tři čočky fotoaparátu, zatímco standardní Pixel 6 bude mít fotoaparáty pouze dva.

Pixel 6 a 6 Pro 1
Google Pixel 6 a 6 Pro

Asi nejdiskutovanějším prvkem se stane vzhled samotného fotomodulu; čočky a LED blesk totiž budou poskládané vedle sebe do vystouplého černého pruhu, který telefon rozdělí na dvě části – ta spodní bude mít světlou barvu (bílá/narůžovělá), úzký horní proužek nad modulem bude mít naopak křiklavější odstín. Jon Prosser zatím viděl nové Pixely v oranžové barvě a poté v barvě „champagne“, která údajně naživo vypadala jako velmi drahý klenot.

U nových Pixelů se ze zad vytratí čtečka otisků prstů, kterou Google vůbec poprvé integruje do displeje. Zobrazovač navíc potěší velmi tenkými okolními rámečky a otvorem pro selfie kamerku nahoře uprostřed.

GOOGLE PIXEL 6 - EXCLUSIVE FIRST LOOK! Wild new design, features, and more!

Zvenku Google, zevnitř Google

Chystané Pixely vypadají skutečně velmi dobře, až se sám autor videa ptá, proč jim Google po tolika letech věnoval takovou péči? Odpověď má být jednoduchá: Google chce, aby letošní Pixely nesly zcela zřetelně jeho rukopis, neboť nebudou nové jen navenek, ale i zevnitř. Po vzoru Apple nebo Samsungu je totiž Google hodlá vybavit čipsety vlastní výroby, které potají vyvíjí pod kódovým označením Whitechapel GS (Google Silicon). Zatím však nevíme, zda se čipsety od Googlu pokusí hned ve své první generaci konkurovat těm nejvýkonnějším mobilním procesorům současnosti, stejně tak neznáme ani další papírové parametry.

I bez této znalosti vypadají Pixel 6 a 6 Pro skutečně zajímavě, a to je má navíc ještě doprovodit první ohebný smartphone a chytré hodinky s logem Google. Zatím to vypadá, že americký technologický gigant má do letošního podzimu velmi dobře našlápnuto.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. hodně odvážný ale proč ne, tohle by byl první pěkný Pixel. Jejich design byl vždycky děsná nuda.

 2. Žeby by jsme se opět dočkali dizajnově zajímavých telefonů?

 3. Že by by jsme!??
  Proboha, čeština doufám není tvůj rodný jazyk.

 4. Máš pravdu, není. Opravuji – „Že bychom se…“

 5. V dnešní době je v podstatě jediná zajímavost na mobilu řešení výstupku foťáků. Líbí se mi jak to vyřešil Samsung a tohle taky vypadá zajímavě. Konečně Pixel, který nevypadá jak hračka z devadesátek.

 6. Kritéria výběru

  Design zad a výstupku foťáků rozhodně není něco, podle čeho si budu telefon vybírat.
  Vybírám si spíš podle technických parametrů:
  – výkon chipsetu
  – kvalita foťáků
  – velikost displeje a (ne)velikost rámečků (kdyby někdo udělal phablet s displejem 7.4“ a ZCELA bez rámečků, tak mě získá)
  – Další technologie, tedy aby to mělo poslední revize bluetooth, aby to mělo DesktopMode (např. DeX), atd…

  • Tak to asi každý člověk, který má základní znalosti o technice. Ale to většina lidí není. Navíc jen technické vlastnosti neznamenají kvalitu produktu. Můj i12 Pro je technologicky krám proti Note20 nebo OP 8 Pro, který jsem měl předtím, ale i tak vše funguje lépe. A to má horší parametry snad všeho a štvou mě i ty obrovský rámečky a omalovánky, kterým říkají iOS, ale prostě funguje lépe. Navíc mě design zajímá, takže třeba staré Pixely bych si nekoupil i kdyby byly nejlepší.

 7. Tak jediná designově zajímavá věc jsou ty záda, předek je klasická placka/displej. Ono se toho u těchhle telefonů ani moc vymyslet nedá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).