Domů » Bleskovky » Google jako Apple. Pixel 6 údajně dostane čipset z vlastní dílny

Google jako Apple. Pixel 6 údajně dostane čipset z vlastní dílny

Smartphony Google Pixel nejsou tak masovou záležitostí jako iPhony, přesto s nimi má Google velké plány. Šéf Google Sundar Pichai loni na podzim naznačil velké plány pro letošní rok spojené s hlubokými investicemi do hardwaru, což pravděpodobně souvisí i se spekulovaným ohebným smartphonem rodiny Pixel. Podle serveru 9to5google má být novinek ale mnohem víc.

Pixel 6 pod taktovkou vlastního čipsetu

Google údajně vyvíjí vlastní mobilní procesor, který by měl už letos nasadit do vlajkového Pixelu 6. Čipset je vyvíjen pod kódovým označením Whitechapel GS101 (platforma Slider). Google prý na svém prvním čipsetu spolupracuje se Samsungem, tudíž je pravděpodobně, že si jej pravděpodobně nechá i u korejské společnosti vyrábět. Z nalezených referencí je patrná částečná podobnost s čipy Samsung Exynos, a to včetně některých softwarových komponent.

Pixel 4a 10

První smartphony, které budou nový čipset používat, nesou kódové označení Raven a Oriole, Rodina čipsetů Whitechapel ovšem nemá být určena pouze do smartphonů, ale i do dalších zařízení, např. do Chromebooků. Zda se bude jednat o vlajkové čipsety konkurující těm nejlepším hráčům na trhu, je v tuto chvíli nejistě; loňský Pixel 5 například pohání „pouze“ čip vyšší střední třídy Qualcomm Snapdragon 765G.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Jo takže grafické a jádro bude mít výkon Mali a kompatibilita jak kdysi Atom :-D
  Ale někdo bude dostávat orgasmus nad výkonem nad Watt.

  Legrační nejvíc je jak ten hype M1 nejvíc jedou lidí kteří ukazují jak hardware rozumí jak koza petrželi. Situace okolo M1 dává firmám možnost manévrovat se smlouvou na SoC. Ale jak levně pořídí výrobce jaksi může být koncovému zákazníkovi úplně ukradený lépe řečeno onno to levnější nebude. Ne M1 který je příkladem, není levnější než Intel předtím.

  Tohle bude platit i pro Google SoC.

  • Slušný maglajz, takhle ožralej už v neděli dopoledne? Že se nestydíš!

  • Mozna jsem nepochopil co jste tim chtel rict. Macbooky 2020, stejne parametry pouze rozdil v CPU/SoC (kde M1 je vykonejsi), cenovy rozdil 10tisic ve prospech M1. Viz Alza.

 2. White Hat ت

  JP23 😆…. Trefné.

  Já to trošku zkrátím , bude to obyč Exynos akorát se samolepkou “ made in Google “ 😜

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).