Cena:

Pixel 6 Pro šokoval v benchmarku. Google Tensor by mohl být po čertech výkonný procesor

google pixel 6

Google překvapivě poodhalil smartphony Pixel 6 a 6 Pro už v srpnu, přestože oficiální premiéra se odehraje až někdy na podzim. Možná chtěl zaujmout fanoušky iPhonů a Samsungů, aby s nákupem telefonů svých oblíbených značek ještě posečkali. Největší důraz Google kladl na nový čipset Tensor, byť o něm vlastně vůbec nic neřekl; pouze víme, že bude specialistou na umělou inteligenci. A jak si povede v hrubém výpočetním výkonu?

Pixel 6 4

Google Tensor: dvě supervýkonná jádra?

Smartphone Google Pixel 6 Pro zachytil benchmark Geekbench a prozradil poměrně překvapivé informace o čipsetu. Zatímco běžné vlajkové čipsety mají procesorová jádra rozdělené do tří clusterů – 1 supervýkonné, 3 výkonná a 4 úsporná, Google Tensor údajně vsadí na kombinaci 2 + 2 + 4. Zatím není jasné, jaká jádra Google hodlá použít; podaří se mu na jeden čipset podaří nasadit dvojici supervýkonných jader Cortex-X1? Informátor Digital Chat Station tvrdí, že ano.

Gogole Tensor

Podle benchmarku budou tato jádra taktovaná na 2,8, 2,25 a 1,8 GHz, bohužel výsledné skóre 414/2074 bodů je na vlajkový čipset velmi malé; je však nutné brát v potaz, že se prozatím jedná o testovací jednotku s nehotovým softwarem, kterým je pochopitelně Android 12. Pixel 6 Pro v benchmarku disponoval 12 GB RAM.

K odhalení očekávaných smartphonů řady Google Pixel má údajně dojít 19. října, zatímco Android 12 by měl být vypuštěn o dva týdny dříve.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.