Domů » Bleskovky » Pixel 6 Pro šokoval v benchmarku. Google Tensor by mohl být po čertech výkonný procesor

Pixel 6 Pro šokoval v benchmarku. Google Tensor by mohl být po čertech výkonný procesor

Google překvapivě poodhalil smartphony Pixel 6 a 6 Pro už v srpnu, přestože oficiální premiéra se odehraje až někdy na podzim. Možná chtěl zaujmout fanoušky iPhonů a Samsungů, aby s nákupem telefonů svých oblíbených značek ještě posečkali. Největší důraz Google kladl na nový čipset Tensor, byť o něm vlastně vůbec nic neřekl; pouze víme, že bude specialistou na umělou inteligenci. A jak si povede v hrubém výpočetním výkonu?

Pixel 6 4

Google Tensor: dvě supervýkonná jádra?

Smartphone Google Pixel 6 Pro zachytil benchmark Geekbench a prozradil poměrně překvapivé informace o čipsetu. Zatímco běžné vlajkové čipsety mají procesorová jádra rozdělené do tří clusterů – 1 supervýkonné, 3 výkonná a 4 úsporná, Google Tensor údajně vsadí na kombinaci 2 + 2 + 4. Zatím není jasné, jaká jádra Google hodlá použít; podaří se mu na jeden čipset podaří nasadit dvojici supervýkonných jader Cortex-X1? Informátor Digital Chat Station tvrdí, že ano.

Gogole Tensor

Podle benchmarku budou tato jádra taktovaná na 2,8, 2,25 a 1,8 GHz, bohužel výsledné skóre 414/2074 bodů je na vlajkový čipset velmi malé; je však nutné brát v potaz, že se prozatím jedná o testovací jednotku s nehotovým softwarem, kterým je pochopitelně Android 12. Pixel 6 Pro v benchmarku disponoval 12 GB RAM.

K odhalení očekávaných smartphonů řady Google Pixel má údajně dojít 19. října, zatímco Android 12 by měl být vypuštěn o dva týdny dříve.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Pane Karásku, co jste to zase vymyslel za nadpis, který nekoresponduje se zbytkem? Takový Samsung S21 Ultra má více jak 2x vyšší single výkon a o 50% vyšší multi.

  Nadpis by měl být…Smartmania opět šokovala nesmyslným nadpisem! :D

 2. iPhone 12 Pro: 1575 / 3937

  S tímhle výsledkem si na tuty nákup 13 s ještě výkonnější A15 rozmyslím a budu uvažovat, že switchnu na reklamosystém /s

  • Vidim ze slabej BFU porad zije v zajetu nesmyslu a srovnava cisla napric systemy. Pokud jsi schopen cist i neco jine nez jablecne marketingove materialy, tak si nejdriv zjisti jak Antutu meri a pak dojdes k zaveru, ze si se jenom ztrapnil totalni neznalosti:

   „All in all, the scoring mechanisms for the iOS version and the Android version of Antutu Benchmark are significantly different, and therefore the test results of the two versions are not directly comparable.

   To put it simply, the test results of Antutu benchmark only support the comparison within the same system based on the same major version and not support cross-version or cross-platform comparison. “

   Papirovy vykon je jedna vec, pak ale zjistis ze ve finale je iphone pomalejsi nez treba oneplus, osobni zkusenost. Ale kdyz ti staci jenom vyssi ciselka, tak se muzes uk ajet dal.

  • On ale o Antutu nic nepsal a rychlejší O+? Ten byl fakt dobrej :D Možná tak rychlejší , než iPhone 3GS :D

  • Dalsi ovecka? O+ jsi asi nikdy nemel v ruce…

  • O + 6 byl fajn, nové modely jsou předražený odpad. Ta zmínka, že je to rychlejší než iP je dobrý vtípek :-)

  • Souhlas, iphone je nejlepší.

  • …diagnoza :D

  • Proboha ty jsi neskutečný schizofrenik, bylo by fajn kdyby jsi si dala avatara ať víme s kterém de mentem máme tu čest.

  • *dal, nevím proč jsem si představil nějakou krávu.

  • Steve Jobs: My už víme, s kterým de mentem máme tu čest

   [odkaz]

 3. Co to zase je za nadpis? To už jste na tom fakt tak špatně, že musíte jít cestou clickbaitů?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).