Domů » Bleskovky » Pixel 6 Pro prošel testem odolnosti. Jaké jsou jeho slabiny?

Pixel 6 Pro prošel testem odolnosti. Jaké jsou jeho slabiny?

Nedávno představené smartphony Google Pixel 6 a 6 Pro se zdají být velmi povedenými zařízeními. Mají elegantní a neotřelý design, výkonný čipset a jedny z nejlepších fotoaparátů na trhu. Pověst by jim mohla zkazit fyzická odolnost, na kterou se většina recenzentů z pochopitelných důvodů nesoustředí, ale zdá se, že ani s ní Google nebude mít v letošním roce potíže.

Pixel 6 Pro: sklo vpředu i vzadu

Mechanická odolnost byla poměrně hojně skloňovaná u loňské generace. Google se totiž chlubil celokovovým tělem, avšak na omak byl jasně patrný plast (respektive biopryskyřice). Rozborka pak odhalila, že pod poměrně silnou slupkou se opravdu nachází kovový rám, avšak kvůli podpoře bezdrátového nabíjení musel být narušen rozměrným výřezem pro cívku.

Pixel 6 Pro Durability Test! - How much Plastic this time?

Letošní Pixely jsou konstrukčně poněkud prostší, přední i zadní stranu pokrývá skleněná plocha z odolného skla Gorilla Glass Victus. To znamená výskyt prvních vrypů při kontaktu s materiály o tvrdosti 6 podle Mohse. Boky jsou kovové, neplatí to ale pro horní stranu, která je plastová; pravděpodobně kvůli uschování antén pro bezdrátové sítě. Plastové (a tedy poměrně měkké) jsou i boky vystupujícího proužku s fotoaparáty, ty samotné však naštěstí kryje ochranné sklo.

Pixel 6 2

V závěru testu překvapilo chování displeje v přímém kontaktu s ohněm. Nejenže začal měnit barvu už asi po 15 sekundách, toto postižení už mu zůstalo napořád. Pověst si Google Pixel 6 Pro napravil při pokusu o zlomení, i při velmi silném tlaku se telefon jen lehce přiohne, ale naštěstí to na něm nezanechá žádné trvalé následky. Pokud tedy nemáte v plánu pohybovat se s Pixelem 6 Pro v blízkosti otevřeného ohně, můžete se na něj bez obav spolehnout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. kdy bude recenze?

  2. Redakce telefony na testy převážně dostává od distribuce a jelikož Google tady distribuci na mobily nemá, tak se recenze dočkáš tak, že Pixel koupíš a redakci půjčíš na test :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).